Як визначити схід, північ і захід.

Вирушили в похід і відстали від групи? Не така вже й рідкісна ситуація. Якщо ви вмієте орієнтуватися на місцевості, то зможете без проблем повернутися додому. Звичайно за умови, що знаєте, в який бік від міста вирушили. Найпростіший і всім відомий метод - орієнтування за компасом. Магнітна стрілка завжди вказує на північ . Звичайно, компас не завжди може виявитися під рукою в потрібний момент. Однак існують інші способи визначення сторін світу. Важливо не розгубитися й пригадати все, що ви знаєте про орієнтуванні на місцевості.
Інструкція
1
В ясну погоду орієнтуйтеся по Сонцю. Поверніться до нього спиною. Якщо ви знаходитесь в Північній півкулі, то ваша тінь вкаже на північ , а якщо в Південному, то на південь. Корисно також пам'ятати, що схід та захід Сонця змінюється в залежності від пори року. Влітку воно сходить на північ о- заході, а сідає на північ о- сході . Навесні і восени встає на сході , а сідає на заході.
2
Замість компаса можна використовувати годинник. Розташуйте їх на горизонтальній поверхні так, щоб годинна стрілка вказувала на Сонце. Подумки проведіть лінію від центру годин до цифри 1. Кут між нею і «сонячної» прямий поділіть навпіл. Ця лінія вкаже напрямок на північ о-південь. Врахуйте, що в першій половині дня південь знаходиться праворуч від Сонця, а в другій зліва.
3
Вночі можна визначитися по зірках. Знайдіть сузір'я Великої Ведмедиці - сім яскравих зірок, розташованих у формі ковша. Через дві крайні вгору по прямій відкладіть відстань в п'ять разів більшу, ніж між ними. Яскрава зірка в кінці лінії - Полярна. Встаньте до неї обличчям. Зараз ви дивіться на північ . У Південній півкулі орієнтуйтеся по Південному Хресту - сузір'ю з чотирьох яскравих зірок, що утворюють хрест. Лінія, що проходить через довгу його вісь, вказує на південь.
4
Якщо ви знаходитесь в лісі, озирніться навколо. Дерева, трава, ягоди - все може допомогти вам. Треба тільки знати, що шукати. Огляньте дерева. З південного боку гілки длиннее, густіше, смоли більше. На північ ной стороні уздовж стовбура можна помітити темну смугу. Вона добре видна на березах. Північна сторона дерев більше покрита мохом, ніж південна.
5
Відшукайте мурашник. Він розташовується з південного боку дерева або куща. Вийшли на галявину - придивіться. З південного боку трава гущі і вище, а з північ ной свіжою. Лісові ягоди швидше визрівають з південної сторони. А ось сніг взимку швидше відтає з північ ной. Орієнтуючись за природними ознаками, не робіть поспішних висновків, після огляду одного лише дерева або мурашника. Уважно озирніться навколо і ви знайдете безліч ознак, які допоможуть вам зорієнтуватися.
Визначення сторін світу найчастіше представляє проблему для сучасної людини. Географію в шкалі вчили не все, компасом користуватися вміють теж не все. Ніколи не шкідливо освіжити в пам'яті корисні знання.
Інструкція
1
Направлення на захід ви дізнаєтеся відразу, як тільки визначте, де знаходиться північ. Якщо встати особою на північ, захід буде зліва від вас.
2
Крім цього, напрямок на захід вам може вказати сонце, коли заходить. Заходить воно саме на заході.
3
Захід протилежний схід. На сході сходить сонце.
4
Якщо ви володієте комунікатором на базі iOS або Android, то в них, як правило, ви можете знайти додаток "компас", яке вкаже вам сторони світу (не надто точно).
5
Якщо раптом у вас собою знайдеться звичайний компас, розташуйте його горизонтально і визначте північ, а потім і захід. Вимірювання буде не зовсім точним в силу відмінності магнітного і географічного полюсів, але для більшості потреб повинно вистачити.
6
Якщо справа відбувається вночі - поспостерігайте за зірками. Мало того, що ви можете встановити північ по Полярній зірці (Альфа Малої Ведмедиці), зірки з кожного боку світла переміщуються трохи по-різному: на заході вони будуть переміщатися зліва направо і зверху вниз (для спостереження зазвичай вистачає півгодини).