Як облицювати каменем.

Натуральний камінь, мабуть, є одним з кращих будівельних матеріалів. Для облицювання фасадів використовують піщаник, сланець, кварцит, вапняк, граніт, мармур, черепашник і шунгіт. Крім того, будівельний ринок пропонує і штучні камені, це більш дешевий матеріал, який простіше укладати на будь-яку поверхню.
Вам знадобиться
  • - натуральний або штучний камінь;
  • - шпатель;
  • - цементно-піщаний розчин або спеціальний клей.
Інструкція
1
Перед початком робіт з облицювання каменем ретельно підготуйте основу. Якщо вам потрібно облицювати дерев'яну поверхню, змонтуйте гідроізоляційний матеріал, потім прикріпіть на стіну штукатурну сітку, на яку нанесіть шар розчину товщиною близько одного сантиметра.
2
Цегляні або залізобетонні стіни попередньо оштукатурьте, якщо поверхня була пофарбована, нанесіть насічки, після чого вирівняйте стіну штукатурним розчином. Дайте штукатурці повністю висохнути.
3
Потім розкладіть камінь поряд з поверхнею, яку будете облицьовувати, щоб було простіше підібрати елементи. Чергуйте їх за розміром, текстурі і відтінку.
4
Штучний камінь або декоративну фасадну плитку укладайте на цементно-піщаний розчин (у пропорції 1: 3) або спеціальний плитковий клей. Суху суміш розводьте згідно інструкції на упаковці.
5
Починайте облицювання каменем з установки кутових елементів, при цьому чергуйте короткі і довгі сторони. На зворотному боці облицювального елементу розподіліть рівномірно клей товщиною близько 1,5 см, прикладіть до підготовленій поверхні і злегка притисніть. Якщо розчин потрапив на лицьову поверхню штучного каменю, видаліть його чистою сухою ганчіркою після того, як він підсохне.
6
Камінь можна укладати з розшивкою швів і без. Якщо ви вибрали перший варіант, зазор між елементами повинен складати від 3 до 10 мм. При безшовної облицюванні каменем укладайте елементи знизу вгору, верхні ряди притискайте до нижніх, намагаючись, щоб між каменями не залишалося простору.
7
Наступний етап - розшивання. Вона додасть більш естетичний вигляд облицюванні і герметизує її, виключаючи попадання вологи. Для затірки швів використовуйте той же розчин, на який укладали камінь. Робіть це акуратно, не розтирайте розчин по поверхні, так як видаляти його досить складно.
8
Після завершення укладання накрийте поверхню, облицьовану каменем , поліетиленовою плівкою і витримайте від 1 до 7 діб до набору розчином міцності, що забезпечить надійне зчеплення підстави з каменем . Як тільки кладка висохне, обробіть всю поверхню жорсткою вінілової щіткою, щоб видалити пил і залишки розчину.