Як не вмерти від серцевого нападу.

Інфаркт міокарда, або серцевий напад - це одна з форм ішемічної хвороби, при якій розвивається некроз ділянки міокарда, що призводить до гострої недостатності кровопостачання. Щоб не померти від серцевого нападу , необхідно своєчасно пройти медичне обстеження і правильно діяти в найперші хвилини та години, якщо напад все-таки трапився.
Вам знадобиться
  • - нітрогліцерин;
  • - аспірин;
  • - телефонний апарат, щоб викликати швидку медичну допомогу.
Інструкція
1
Якщо ви систематично або періодично відчуваєте брак повітря, страждаєте серйозними захворюваннями ендокринної системи, маєте надлишкову вагу, нестабільний артеріальний тиск, запаморочення, загальну слабкість, зверніться до лікаря-кардіолога.
2
Пройдіть повне медичне обстеження. Серцево-судинну систему обстежують за допомогою ЕКГ, ЕхоКГ. При необхідності призначають коронарографію, біохімічний аналіз крові. Своєчасно поставлений діагноз і розпочате лікування в переважній більшості випадків дозволяють уникнути серцевого нападу .
3
Одночасно з рекомендаціями та призначеним лікарем лікуванням відмовтеся від куріння, не перебуваєте в прокуреному приміщенні. При наявності ожиріння докладете всіх зусиль, щоб вага прийшов в норму, своєчасно проходите обстеження у ендокринолога, щоб виключити цукровий діабет. Якщо діабет діагностовано, ретельно стежте за рівнем цукру в крові і при необхідності повторно звертайтеся до ендокринолога, щоб своєчасно скорегувати лікування.
4
У разі якщо серцевий напад все-таки трапився, негайно викликайте швидку допомогу. Першими ознаками інфаркту міокарда є: біль за грудиною, в лівому плечі і передпліччя, що переходить під ліву лопатку, на область шиї і щелепи. Може з'явитися сильна задишка і підвищене потовиділення.
5
До приїзду швидкої допомоги сядьте, прийміть 1 таблетку аспірину або нітрогліцерину. Відкрийте кватирки, двері, щоб забезпечити доступ свіжого повітря, зніміть краватку, розстібніть гудзики, щоб ніщо не заважало вільному диханню.
6
Попросіть родичів підготувати список всіх лікарських засобів, які ви приймали або приймаєте, а також список засобів, які вам протипоказані або ви їх не переносите. Якщо вдома є кардіограма, підготуйте її для перегляду лікарем швидкої медичної допомоги.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що 60% випадків летального результату від гострого серцевого нападу пов'язані з несвоєчасним викликом карети невідкладної допомоги.