Як обігріти намет взимку.

Питання обігріву намети взимку дуже актуальне для любителів зимових походів. Від того, як він вирішиться, залежить комфорт мандрівників і їхнє здоров'я. Які способи є для підтримки потрібної температури в наметі в холодну пору року?
Вам знадобиться
  • - бензинова або газова лампа,
  • - портативна грубка,
  • - алюмінієва труба,
  • - свічка,
  • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Використовуйте бензинові та газові лампи Вони дуже ефективні, проте швидко спалюють кисень. При їх вживанні слід подбати про заходи безпеки. Найкраще придбати підвісні лампи, захищені скляною колбою. Такі пристрої також допоможуть висвітлити палатку. Світло буде тьмяним, але в поході більшого і не потрібно.
2
Поставте в палатку портативну грубку або розбірну буржуйку. Цей варіант найкраще підходить для великих наметів і шатрів, оскільки розміри таких опалювальних приладів досить великі. Зате і тепловіддача буде хорошою, а палатка швидко прогріється.
3
При відсутності спеціальних приладів використовуйте прості народні методи обігріву намети. Знайдіть камені, прогрійте їх у багатті і покладіть в казанок. Віддаючи тепло, камені будуть зігрівати палатку протягом двох-трьох годин. Можна поставити звичайну свічку. Вона, звичайно, сильно не нагріє повітря, але на пару градусів температура підвищиться. При використанні свічок дотримуйтесь особливої обережності, інакше може виникнути пожежа. Краще поставити свічку в скляну банку.
4
Візьміть трубу з алюмінію, підвісьте її одним кінцем над багаттям, а другий заведіть в палатку. Костер слід розвести нижче рівня, на якому знаходиться намет. Нагріте повітря по трубі буде надходити всередину намету.
Зверніть увагу
Якщо ви подорожуєте в холодну пору року, обов'язково беріть з собою спальний непромокальний килимок і якісний спальний мішок. Інакше ви можете замерзнути навіть в опалюваної наметі і застудитися.
Корисна порада
Щоб утримати в наметі тепло, можна накинути на неї целофан або поліетилен, присипати її з боків снігом або листям. Намагайтеся не встановлювати намет на сильно продуваються місцях - по можливості шукайте затишний куточок, де можна сховатися від вітру.