Як визначити вартість послуг.

Вартість наданих послуг в різних компаніях варіюється. Іноді ціни різняться незначно, іноді з досить великою різницею. Визначити ж, скільки насправді повинні коштувати ті чи інші послуг і, не так складно. Головне, знайти час, щоб все ретельно розрахувати.
Інструкція
1
Для початку вивчіть ринок. Вирахуйте середню вартість подібної ж послуг і в загальному. Так ви зрозумієте, від якої базової ставки вам потрібно буде відштовхуватися.
2
Далі визначте, скільки потрібно часу на надання тієї чи іншої послуг і. Так, наприклад, якщо це стрижка, то в середньому тривалість подібної процедури від 30 хвилин до 1 години. Виходячи з цього, можна визначити частину загальної вартості послуг і. Звичайно ж, не варто вести розрахунки аж до хвилин. Витрачений час просто потрібно округлити в ту чи іншу сторону.
3
Додайте до своїх підрахунками витрати на підручні засоби - електроенергію, газопостачання, воду і т.д. Порахуйте, скільки ви витратили їх на годину (це легко можна зробити за лічильником), і помножте вийшло кількість на вартість одного кіловата або літра, діючу у вашому регіоні. Додайте вийшло число до першого пункту.
4
Збільшення вартості послуг і може відбуватися ще й за рахунок кваліфікації майстра, який її надавав. Чим більше у людини дипломів і різних сертифікатів, чим частіше він відвідує курси підвищення кваліфікації та інші додаткові програми навчання, тим дорожче він коштує.
5
Крім цього на вартість послуг впливає і їх затребуваність. Чим потрібніше послуг а, тим більше охочих віддати за неї гроші і тим дорожче вона стає. Так, наприклад, складні ремонтні роботи затребувані весь час при будівлях будинків, дач і т.д. І коштують вони на порядок дорожче, ніж легкі ремонтні роботи (повісити шафу, вбити цвях і т.д.), які проводять запрошені фахівці.
6
Складність роботи - також важливий фактор при розрахунку вартості послуг. Чим складніше і мудріший завдання, поставлене перед фахівцем, тим більше вона зростає в ціні. Наприклад, якщо сантехник замінить вам кран, це буде коштувати набагато менше, ніж якби він повністю відремонтував у вашій квартирі всю водопровідну систему, поміняв труби і прочистив забруднені місця.