Що не показувати свій страх.

Іноді, щоб зберігати контроль над ситуацією, дуже важливо не показувати того, що вам страшно. Адже коли хтось загрожує вам, він, як правило, шукає підтвердження того, що його слова або дії призвели до бажаного ефекту. Він хоче, щоб ви плакали, благали, щоб ваші руки і губи тряслися. Агресори хочуть знати, що досягли мети і ви в їх владі. Не дайте їм такої можливості, навчитеся приховувати свій страх.
Інструкція
1
Кращий спосіб не показати страх - впорається з ним. Коли ми відчуваємо страх, його «маркери» проявляються рефлекторно. Ми плачемо, бліднемо, дрижимо немає від того, що хочемо чи не хочемо цього, а тому, що наш організм викидає в кров «гормон страху» - адреналін. Він змушує ваше серце битися частіше, викликає звуження судин, розширює зіниці - пам'ятаєте, у «страху очі великі»? Так от, це - правда, і впоратися з фізичними реакціями тіла дуже складно, але можливо.
2
Опануйте методами релаксації, наприклад, глибоким диханням. Техніки розслаблення допоможуть вам заспокоїтися, коли ви відчуваєте страх і занепокоєння. До того ж вони допоможуть вам приборкати фізичні прояви переляку, такі як прискорене серцебиття і часті вдихи-видихи. Тренуйтеся потроху кожен день - сідайте в зручне положення, кладіть одну руку на живіт. Вдихайте через ніс, відчуваючи, як живіт піднімається, і видихайте через рот. Продовжуйте глибоко дихати від двох до п'яти хвилин або поки не відчуєте себе спокійно і розслаблено. З часом ця практика буде даватися вам все легше і легше, і ви навчитеся так дихати в будь-якій позі, відчуваючи, як на вас снисходит умиротворення, ваш пульс приходить у норму, паніка, переляк, сльози відступають, зменшується тремор кінцівок.
3
Після того як ви впоратися з панічними реакціями, ви можете почати займатися своїм думкам, запитуючи себе: «Цей страх логічний і раціональний або ірраціональний». Щоб перемогти почуття страху, потрібно віддавати собі звіт в істинної підґрунтя нинішніх подій. Наприклад, «це нереально, щоб ця людина заподіяв мені фізичний збиток, якби він хотів цього, він би зробив те, про що говорить уже давно. Все, чого він добивається - налякати мене, значить в іншому він безпорадний ». Згадайте прислів'я - «гавкаючий собака не кусається».
4
Посміхніться. Зробіть це навіть через силу. По-перше, посмішка це тригер позитивних емоцій і порушує запланований агресором сценарій паніки і втечі. По-друге, навіть при вимушеній посмішці, що працюють певним чином м'язи посилають в мозок сигнал, що змушує його виділяти «гормони щастя», а значить рівень вкидаємо в кров адреналіну зменшується.
5
Визнайте, що немає нічого поганого в конфлікті. Конфлікт є частиною життя, завжди буде хтось, хто не згоден з вами, кого ви можете дратувати. Приймаючи цей факт, ви зможете подолати свій страх і дати відсіч агресору.