Як відключити шифрування.

У сучасних версіях Windows використовуються два штатних способу захисту даних шифруванням - через спеціальний компонент BitLocker операційної системи або з використанням шифрувальної файлової системи EFS. Перший варіант доступний тільки користувачам деяких версії Windows 7, а другий використовується у всіх релізах цієї лінійки Windows.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Якщо для шифрування даних на диску застосовується компонент BitLocker операційної системи Windows 7, для його відключення використовуйте один з аплетів «Панелі управління». Перш ніж його запустити, встановіть диск або підключіть флешку, якщо мова йде про відключення шифрування будь-якого знімного носія. Потім запустіть «Панель управління», вибравши відповідний пункт у головному меню ОС, і перейдіть в розділ «Система і безпека». Знайдіть у довгому списку посилання «Шифрування диска BitLocker» і клацніть по ній покажчиком миші.
2
розкрити вікно аплета містить розділений на дві секції список носіїв інформації комп'ютера. Верхня секція відноситься до жорстких дисків, а нижня має підзаголовок BitLocker To Go і включає перелік знімних носіїв. Іконка диска в кожному рядку списку позначена написом «Вкл» або «Вимкнути», що вказує на використання чи ні шифрування цього носія за допомогою компонента BitLocker.
3
Для тимчасової зупинки BitLocker клікніть по посиланню «Призупинити захист» у рядку потрібного диска і підтвердіть команду в діалоговому вікні. Для повної відключення захисту клацніть по посиланню «Відключити BitLocker», а потім натисніть «Розшифрувати диск», щоб зробити можливим використання даних після вимкнення цього компонента.
4
Якщо ж для шифрування даних використовувалася спеціальна файлова система EFS, відключати її потрібно у властивостях файлу або папки. Для цього запустіть менеджер файлів Windows - клацніть правою кнопкою по кнопці «Пуск» і виберіть з контекстного меню пункт «Відкрити провідник».
5
Перейдіть до папки, яка містить потрібний файл, і клацніть його правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть пункт «Властивості», а коли відкриється вікно з установками, натисніть кнопку «Інші».
6
У новому вікні «Додаткові атрибути» приберіть прапорець у полі «Шифрувати вміст для захисту» та натисніть кнопку OK. У вікні властивостей файлу теж клікніть по кнопці OK, і шифрування файлу буде відключено.