Як потрібно писати листа.

Листи - частина людської культури. І щоб не уславитися невігласом, необхідно вміти писати листи. Навіть сверхупрощенное спілкування по і-мейл для поважаючого себе і співрозмовників людини аж ніяк не є приводом нехтувати деякими канонами епістолярного жанру.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка.
Інструкція
1
Пишіть листи на свіжу голову. Якщо лист написано ввечері або ж у пориві сильних емоцій - не полінуйтеся перечитати його через кілька годин (вранці), а лише потім вирішите, чи можна відправляти текст адресату. Також не варто приступати до листа, якщо ви погано себе відчуваєте, засмучені, не маєте достатньо часу, щоб добре обміркувати те, що збираєтеся викласти.
2
Почніть своє лист з привітання. Ідеальним буде привітання «Добрий день», «Здрастуйте» тощо. Якщо лист неофіційне або ж ваше спілкування з його одержувачем носить неформальних характер, допустимо привітатися за допомогою «Привіт!». Після привітання звичайно треба звертання до адресата по імені: «Здрастуйте, шановний (високоповажний) Семен Семенович».
3
Назвіться. Особливо це доречно, якщо ви звертаєтеся до офіційного особі, пишете комусь вперше, і в багатьох інших випадках. Без подання можна обійтися, тільки якщо одержувач - ваш нерозлучний приятель (родич), з яким у вас вже давно налагоджена переписка.
4
Формулюйте свої думки чітко, ясно, не залишаючи місця двозначностям. Намагайтеся під час написання листа ставити себе на місце адресата. Чи не буде якась фраза визнана образливою, а якась пропозиція зрозуміле невірно?
5
Пишіть грамотно. Намагайтеся не допускати граматичних і орфографічних помилок. Написання незнайомих слів завжди можна перевірити за допомогою словника. Пам'ятайте, що безграмотність виставляє вас в не найкращому світлі перед адресатом. Небагато будуть всерйоз приймати людину, здатного зробити 2 помилки в простому слові.
6
Закінчивши лист , неодмінно попрощайтеся. Висловіть свою повагу адресату - наприклад, фразою «З повагою», і обов'язково підпишіться. Це таке ж «золоте» правило, як миття рук перед їжею. Причому підпис, якщо мова йде про паперовому листі, зобов'язана бути максимально розбірлива.
7
Якщо ви щось випустили з уваги, то доповнити текст можна в кінці листа. Тільки неодмінно поставте перед доповненням "ps", що означає «постскриптум» - «після листа».
Службові листи на підприємствах займають 80% від загального документообігу вхідної та вихідної кореспонденції і мають безліч різновидів. Одним з видів службового листа є інформаційне лист , в якому одна організація повідомляє інший про види продукції, що випускається, пропонованих послуг та іншої інформації, яку слід викласти в письмовому вигляді.
Вам знадобиться
  • - документи компанії;
  • - печатка організації;
  • - реквізити адресата;
  • - докладені документи;
  • - російське законодавство ;
  • - ручка;
  • - папір формату А4.
Інструкція
1
В лівому верхньому куті документ повинен містити штамп підприємства, яке становить інформаційне лист . Якщо такого у організації немає, впишіть повне найменування компанії відповідно до установчих документів, іншими документами (коли упорядник - державне або муніципальне підприємство) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи відповідно до документа, що посвідчує особу, якщо організаційно-правова форма фірми - індивідуальний підприємець. Напишіть повністю адресу місця знаходження організації (поштовий індекс, область, місто, населений пункт, назва вулиці, номер будинку, корпусу, офісу) або адреса місця проживання фізичної особи (якщо ОПФ фірми-упорядника - індивідуальний підприємець). Вкажіть номер контактного телефону, факсу (за наявності).
2
У правому верхньому куті заповніть реквізити адресата. Впишіть назву займаної посади керівника компанії, його прізвище, ініціали в давальному відмінку, вкажіть адресу місця знаходження підприємства, установи, місця проживання фізичної особи (якщо ОПФ організації - індивідуальний підприємець).
3
У змісті інформаційного листа впишіть суть повідомлення про яке-небудь заході, появі видів продукції, що випускається, пропонованих послуг або іншу інформацію, яку ви бажаєте довести до відома адресата. Вкажіть дату заходу, перелік товарів, послуг та інші дані, які мають відношення до повідомлення в службовому листі. Зробіть посилання на розпорядчий документ організації або законопроект, якщо необхідно проінформувати адресата про захід, який буде проводитися в даній фірмі, або, приміром, продажу акцій, частки одного з учасників компанії. Зазвичай перша частина листа складається з причин складання документа, друга - з висновків, пропозицій. Якщо до інформаційного листа додається перелік товарів, послуг або розпорядчий документ підприємства, вкажіть назви документів.
4
Вкажіть назву займаної посади особи, яка складає службове лист , його прізвище, ініціали. Завірте документ печаткою організації. Право підпису інформаційного листа має співробітник, від імені якого воно написано. Це може бути директор компанії, або керівник певного структурного підрозділу.