Як визначити об'єм легенів. прилади для зміцнення легенів.

Обсяг легких - часто вживане, але не зовсім вірне, визначення. Правильніше - «життєва ємкість легких » або скорочено «ЖЕЛ». Вона являє собою об'єм повітря, який може видихнути людина після максимально глибокого вдиху і вимірюється в мілілітрах. Життєва ємність легких залежить від багатьох факторів: віку, статі, загального стану здоров'я, ступеня фізичного розвитку, занять певними видами спорту.
Вам знадобиться
  • - спірометр;
  • - повітряна кулька;
  • - нитки;
  • - таз;
  • - широка дощечка;
  • - мірну склянку.
Інструкція
1
Визначити обсяг легких можна в медичному закладі. Для цього медиками використовується спеціальний прилад - спірометр.
2
Щоб виміряти життєву ємність легких вам знадобиться повітряна кулька, нитки або шпагат, велика ємність з водою, широка дощечка і будь-яка мірний посуд. Для більшої точності, краще мати градуйований лабораторний стакан. Поставте ємність в ванну і наповніть водою до країв.
3
Візьміть кульку, пропрасуйте його між долонями, видаляючи повітря. Це робиться для більшої точності експерименту. Втім, враховуючи, що повітря в кульці зовсім небагато і похибка вимірювань становитиме якісь частки відсотка, цією стадією можна і знехтувати.
4
Зробіть максимально глибокий вдих, потім щільно притисніть отвір кульки до губ і видихніть до межі. Перекрутіть кінчик кульки і міцно зав'яжіть ниткою або шпагатом.
5
Потім покладіть надута кулька на поверхню ємності з водою, що стоїть у ванні, акуратно притисніть зверху дощечкою і почніть тиснути доти, поки дощечка не ляже на краю ємності, а весь кулька не сховається під водою. Намагайтеся, щоб він не вивернувся (саме тому дощечка повинна бути широкою).
6
Зрозуміло, якась частина води виллється, бо її витіснив повітря, укладений в обсязі вашого кульки. Тепер ваше завдання - визначити, скільки ж води вилилося. (До речі, приблизно таку ж завдання вирішував давним-давно великий учений Архімед, визначаючи, з чистого чи золота зроблена корона царя Гієрона).
7
Приберіть притискну дощечку, вийміть кульку з частково спорожнені ємності. Потім за допомогою мірного циліндра, наповнюючи його і виливаючи воду в ємність, визначте, який обсяг води знадобиться, щоб вона знову дійшла до країв. Ось цей-то обсяг і дорівнює життєвій силі легких .