Як потрібно міряти температуру.

При нездужанні і перших ознаках застуди ваша рука незмінно тягнеться до градусник, щоб виміряти температуру тіла. Підвищення температуру може бути викликано наявністю вогнища запалення в організмі. Так який же градусник вибрати і як правильно виміряти температуру тіла?
Вам знадобиться
  • - градусник;
  • - спирт;
  • - серветка;
  • - вазелін.
Інструкція
1
Правильне визначення температури допоможе вам зорієнтуватися і розробити правильну тактику догляду за хворим. Дуже просто визначити наявність підвищеної температури тіла, просто прикладіть внутрішню сторону зап'ястя до чола або тілу хворого. Хоч даний метод дуже суб'єктивний, але через брак градусника може використовуватися. Важливо при цьому, щоб людина, що вимірює температуру , був здоровий, інакше він може не відчути підвищення температури у хворого.
2
Виміряти температуру можна за допомогою термометра. У повсякденній практиці існує кілька різних видів градусників: ртутні, рідинні на спирту або електронні. Ртутний градусник дозволяє виміряти температуру з точністю до десятих часток градуса (єдиний недолік - струшування перед кожним використанням), рідинний термометр показує не завжди точно, тому користуються ним рідко. Електронний градусник вельми зручний і простий в експлуатації, досить точний.
3
Напевно вам відомо, що нормальною температурою тіла вважається показник 36,6 градусів. Насправді ж нормальна температура варіюється в залежності від ділянки тіла, в якому вимірюється. В пахвовій западині температура здорової людини наближена до 36,6 градусів, але при вимірюванні в прямій кишці або ротової порожнини вона може становити 37 градусів і більше.
4
Перед тим як поставити градусник, протріть пахвову западину серветкою. Струсіть термометр до показання 35 градусів і встановіть його таким чином, щоб ртутний стовпчик стикався з тілом з усіх боків в найглибшій точці пахви. Слідкуйте, щоб градусник щільно прилягав до шкіри і повітря не потрапляло в пахвову западину. Для цього притисніть лікоть і плече до тіла. Час вимірювання температури - 10 хвилин.
5
Щоб виміряти температуру у роті, попередньо обробіть градусник спиртом. Струсіть його (якщо використовуєте ртутний градусник) і розташуйте збоку від під'язикової вуздечки. Зімкніть губи, щоб виключити контакт прохолодного повітря з термометром. Чи не ворушіться і не розмовляйте під час процедури. Вийміть градусник з рота через п'ять хвилин і оцініть результати вимірювання. Запам'ятайте, що нормальна температура в ротовій порожнині становить приблизно 37,3 градуса.
6
Для вимірювання температури в прямій кишці використовуйте окремий градусник і виконуйте дану процедуру вранці, не встаючи з ліжка. Змастіть кінчик термометра вазеліном і акуратно введіть вузьку частину в анальний отвір. Проводите вимір протягом п'яти хвилин. Нормальна температура в прямій кишці становить 37,3-37,7 градусів.