Як вишивати хрестиком по канві. Як не забруднити канву при вишиванні.

Здавалося б, голка і нитка - найелементарніші речі, які знайдуться в будинку будь-якої людини. Але, якщо до цього додати фантазію, терпіння, то можуть вийти надзвичайно гарні речі. Можна вишивкою прикрасити одяг, предмети інтер'єру, зробити картину і ще багато чудових речей, при вигляді яких кожен гість у вашій квартирі, буде захоплюватися золотими руками господині. Існують різні техніки вишивки. Найбільш поширеною є вишивка хрестом.
Вам знадобиться
  • - схема для вишивки
  • - канва
  • - голка
  • - нитки
  • - п'яльці для вишивання
  • - ножиці
Інструкція
1
Виберіть малюнок, який хотіли б вишити. В різноманітті журналів для рукоділля є схеми для вишивки на найрізноманітніші теми.Еслі ви купили готовий набір для вишивання, то в ньому є відповідний розмір канви для роботи і підібрані відповідні кольори нітей.Но, якщо ви купуєте все необхідне самостійно, то зверніть увагу на підказки, які є в схемах.Чтоби канва випадково не закінчилася під час вишивання, необхідно на початку роботи визначити, який розмір канви вам потребуется.На схемах практично завжди зазначений розмір готової роботи. Додайте до кожної сторони по 5 см. Це і буде необхідний розмір тканини. Додаткові сантиметри додаємо, щоб готову роботу можна було помістити в рамочку або вшити в якесь ізделіе.Еслі розмір готової роботи не вказаний в схемі, то порахуйте кількість клітинок в схемі по горизонталі і вертикалі. Це нескладно зробити, так як кожні 10 клітин виділяються іншим кольором або жирної чертой.Затем, приклавши до канві лінійку, подивіться, скільки клітин поміщається в 1 см. Обчисліть, скільки сантиметрів буде потрібно для кількості клітин на схемі. Не забудьте додати додаткові 5 см.
2
Для вишивання зазвичай використовуються нитки муліне. При визначенні розміру нитки будьте також уважні. Нитка не повинна бути занадто довгою, інакше вона буде постійно плутатися, що викличе незручність. Але й коротку нитку теж не варто відміряти, так як вам доведеться часто її міняти. Особливо це незручно при вишивці великої ділянки одним цветом.В схемах також часто рекомендується, у скільки ниток переважніше вишивати. Коли ви придбаєте досвід, то будете робити так, як вам зручно.
3
Отже, визначено розмір канви, підібрані нитки. Тепер необхідно закріпити на тканині п'яльця, щоб при вишивці канва НЕ м'яла, а хрестики були ровнимі.Отмеряем потрібну довжину нитки. В даному прикладі вишивка виконуватиметься в 2 нитки. Відокремте від пасмо (пучок ниток) 1 нитка, відріжте приблизно 50 см. Складіть нитку удвічі і вставте у вушко голки. Ніяких вузликів робити не надо.Протащіте нитка через канву, так, щоб той кінець нитки, на якому петелька, залишився на виворітного стороні. Зробіть стібок по діагоналі клітини.
4
Пропустіть голку через петлю з виворітного боку і акуратно затягніть нитку. Таким чином, нитка закріплена, але немає вузлика.
5
Введіть голку в правий нижній кут клітки і зробіть стібок по діагоналі. Вийшов один хрестик. Але якщо вам потрібен не один, а цілий ряд хрестиків одного кольору, то зручніше спочатку зробити ряд полукрестіквов. Після того, як голка вставлена в правий нижній кут клітки, введіть її по діагоналі в правий верхній кут наступної клітини, потім знову в нижній і т.д. На виворітній стороні в цей час виходять вертикальні шви.
6
Після того, як ви зробили необхідну кількість півхрестик, введіть голку з ниткою в лівий верхній кут попередньої клітини, потім в нижній і т.д. Виходить ряд хрестиків.
7
Вишивати зручніше спочатку одним кольором, а потім поміняти нитку. Так ви будете знати, що всі ряди, які повинні бути виконані даними кольором, вже готові. Не доведеться вираховувати клітинки, щоб почати роботу інший нітью.Чтоби поміняти нитку, протягніть голку через що утворилися петельки на виворітного стороні, відріжте нитку.
Зверніть увагу
Перед тим, як приступити до вишивки, вимийте руки з милом.Следіте, щоб на виворітного стороні не заплутувалася нитка і не було вузликів.
Корисна порада
Якщо у вас є багато самих різних відтінків ниток, то зробіть для них конвертики або кишеньки і підпишіть номера, а так як в схемах вказуються номера необхідних ниток, то вам буде видно, де знаходиться потрібний цвет.Со часом схема може втратити свій первісний вигляд і зазначені кольору буває важко розрізнити. Рекомендується зберігати схеми в файлах або обклеїти скотчем. Якщо під час роботи скручується нитка, повісьте її вниз голкою, щоб вона сама розкрутилася. Так хрестики будуть акуратними і ровнимі.Чтоби не втратити з уваги ряд, який вишиваєте, зручно користуватися лінейкой.Сначала рекомендується виконувати вишивку світлими нитками, потім темними, щоб не забруднити вишивку темним ворсом.
Незалежно від того, чи працюєте ви з готовим купленим набором, до якого входять нитки, канва і інструкція, або самі підбираєте муліне і тканина до вподобаної схемою , головний принцип вишивання - не поспішати , інакше доведеться розпускати вишитий ділянку.
Інструкція
1
Перший крок у вишиванні хрестом - зробити розмітку на канві. Якщо ви взялися за вишивку з готового набору, подивіться на схемою , де відзначена середина вишивки. Зазвичай для її позначення виробники використовують стрілочки на клітинах - по вертикалі і по горизонталі. Прикладену до набору канву складіть навпіл, і прокладете строчку наметочним стібком. Тепер виконайте те ж саме в іншому напрямку. Перетин ниток вкаже вам на середину малюнка, звідки можна буде почати роботу. Якщо середини на інструкції не вказано, відступите від краю достатня кількість ниток і прокладете строчку по горизонталі і по вертикалі. Початок роботи виберіть самі - верхній лівий кут або інший, головне, щоб вам було зручно. Для того щоб у міру вишивання було легко перевірити себе, прокладете допоміжні наметочним нитки через рівну кількість хрестиків, наприклад, через кожні десять або тридцять. Це дозволить помітити помилку і допоможе вважати клітини на канві.
2
Якщо ви працюєте з готовим набором, то нитки у вас є, вони прикріплені на тримачі, або їх потрібно розкласти по квітам і прикріпити на держатель самостійно. Другий варіант наборів зустрічається набагато рідше, в основному, це американські виробники. Якщо у вас є тільки схема, вам потрібно підібрати відповідні відтінки. Зробити це можна «на око», тобто вибрати нитки, які, як вам здається, підходять за кольором. Або уважно вивчіть схему, подивіться, нитки якого виробника рекомендує інструкція, і за номерами підберіть потрібні муліне. Якщо їх не виявилося в продажу, можна за допомогою спеціальних таблиць перевести номера необхідних ниток в аналогічні відтінки іншого виробника, наприклад, Anchor в DMC або Gamma. Для зручності зробіть держатель з картону самостійно - просто пробийте дироколом отвори для ниток і підпишіть їх, або намалюйте умовні позначення.
3
Тепер приступайте до вишивання. Кожен колір муліне має спеціальне позначення на схемою . Першим кольором краще вибрати той, який близько розташовується до того місця, де ви почнете вишивку - центру або краю. В інструкції готового набору написано, скільки ниток використовувати, для самостійної роботи використовуйте таку кількість ниток, щоб канва добре «зафарбовує», але малюнок не був надто щільним. Для стандартного плетіння канви Aida 14 використовують дві нитки муліне, рідше три. Вишивайте клітинки обраного кольору, вважаючи їх розташування по вертикалі і по горизонталі. Пам'ятайте, що перший стібок всіх хрестиків повинен бути спрямований в одну сторону, а закриває в іншу. Коли нитка скінчилася, або поблизу немає хрестиків цього кольору, закріпіть кінець і приступайте до вишивання іншим кольором. Для зручності зафарбовуйте на схемою вишиті хрестики простим олівцем.