Як відреставрувати ванну.

З часом емаль ванни тріскається, набуває жовтого відтінку, від жорсткої води з'являються неприємні іржаві розлучення. Повна заміна ванни, звичайно, може виправити цю ситуацію, але вимагає не тільки переміщень важкої сантехніки, але і перепідключення комунікацій, заміни плиткового покриття стін і підлоги. Якщо ви поки не готові до повного ремонту ванної кімнати, спробуйте просто відреставрувати стару ванну .
Вам знадобиться
 • - акриловий вкладиш;
 • - очищуючий порошок;
 • - абразивний камінь;
 • - уайт-спірит або бензин;
 • - емаль;
 • - фарборозпилювач або кисті;
 • - рідкий акрил.
Інструкція
1
Проведіть зовнішній огляд ванни, якщо корпус потріскався або деформувався, на місці зливу видно сколи - звичайне відновлення емалі не допоможе, необхідні більш дієві заходи. Наприклад, спробуйте підібрати готовий акриловий вкладиш в господарському магазині. Якщо вам це вдалося, встановіть його згідно інструкції всередину своєї ванни і насолоджуйтеся новим виглядом кімнати.
2
Щоб виправити невеликі тріщини і шорсткі місця на емалі, відколи, коричневий відтінок - спробуйте відновити емаль. Якщо немає можливості запросити фахівця, покрийте ванну емаллю самостійно.
3
На поверхню нанесіть очищуючий порошок, який не містить хлор, і зачистите її абразивним каменем, закріпленим в дрилі або болгарці. Поверхня повинна бути рівною і рівномірною, без раковин і виїмок. Обов'язково використовуйте рукавички і респіратор, так як дрібна пил і осколки можуть розлітатися досить далеко.
4
Великі крихти зметіть, вичистіть пилососом, обполосніть ванну водою. Очистіть поверхню від іржі і знежирте її, наприклад, уайт-спіритом або бензином. Наберіть повну ванну гарячої води, кілька хвилин почекайте і злийте воду. Дочекайтеся повного висихання.
5
Підготуйте емаль, змішавши затверджувач і рідку частину в точній відповідності з інструкцією на банці. Нанесіть грунтовий шар емалі за допомогою розпилювача або пензля на поверхню ванни. Звичайно, при використанні розпилювача ви отримаєте більш якісний результат.
6
Дочекайтеся висихання поверхні і нанесіть ще один шар емалі для вирівнювання. Не допускайте попадання пилу та сміття в момент забарвлення, інакше покриття буде зіпсовано. Слідкуйте за тим, щоб не було бульбашок і патьоків.
Корисна порада
Якщо ви хочете зробити покриття ванни ідеальним, покрийте її рідким акрилом. Не варто виконувати цей вид реставрації самостійно, тому що великий ризик зіпсувати ванну остаточно. Запросіть фахівців і спостерігайте, як вони заллють по бортах рідкий акрил (стакріл), він заповнить всі сколи та тріщини, ванна придбає ідеально рівний вигляд. Через кілька діб ви отримаєте рівний акриловий вкладиш, що ідеально підходить до вашої ванні.
З плином часу будь-яка ванна втрачає відмінний зовнішній вигляд, на ній з'являються пошкодження, тріщини, відколи й різні дефекти. Споживач при цьому виявляється перед дилемою - купити нову ванну або відреставрувати стару? Другий варіант більш виграшний, оскільки дозволяє вирішити проблему за меншу суму грошей.
Вам знадобиться
 • 1-й спосіб:
 • - емаль;
 • - чистячий засобу;
 • - водостійка наждачний папір або абразивний камінь;
 • - пензлик , пульверизатор, валик для нанесення фарби.
 • 2-й спосіб:
 • - акриловий вкладиш;
 • - монтажний клей.
Інструкція
1
Оновити стару ванну можна, покривши її емаллю або ж вмонтувавши акриловий вкладиш. Емалювання ванни ви можете здійснити самостійно або ж за допомогою фахівців.
2
Очистіть поверхню ванни від старої емалі: нанесіть щіткою або мочалкою порошок без хлорсодержащего складу (типу «Пемолюкс») і прямо по порошку пройдіться водостійким наждаковим папером або абразивним каменем. Потім змийте абразивну крихту і мильну плівку водою, зачистите іржу і ретельно знежирте поверхню ванни.
3
Наповніть ванну гарячою водою на 5-10 хвилин, злийте воду і витрете насухо виріб неворсистою тканиною. Підготуйте робочий склад - змішайте емаль і затверджувач. Нанесіть перший шар емалі - ґрунтовку. Дайте підсохнути пофарбованої ванні 10-15 хвилин і нанесіть другий шар емалі. От і все. Весь процес займе у вас 3 - 4 години.
4
Будьте обережніше з фарбуванням ванни пензликом, стежте за тим, щоб на ємності не було патьоків і міхурів. Інакше емаль почне лущитися відразу після того, як висохне. Зазвичай ванна сохне 48 годин (в інструкції до емалі вказують час її висихання і період, після якого ванну можна експлуатувати). Рекомендують для більшого ефекту не користуватися ванною ще 5-7 доби.
5
Деякі емалі наносяться й не пензликом або валиком, а пульверизатором. Це дозволяє домогтися більш рівного покриття. Однак при фарбуванні ванни строго дотримуйтеся рекомендацій інструкції і прикрийте газетами або якимось старим покривалом стіни і підлогу біля об'єкту фарбування, щоб тонкий шар емалі не опинився і на них.
6
Другий спосіб реставрації ванни - акриловий вкладиш. Його монтують за індивідуальним замовленням, будь-якої форми і кольору. Готовий вкладиш вставте в стару ванну, зістикуйте зливні отвори і «зчепіть» з ванною спеціальним клеєм. Монтаж акрилового вкладиша займає близько 2 годин (довірити його краще професіоналові). Термін служби складає - 20 років.
Зверніть увагу
відемальовану ванну заборонено мити порошками типу «Комет» і «Пемолюкс», а також застосовувати засоби, що містять кислоту. Бажано ванну чистити звичайними пральними порошками або засобами для миття посуду. В відреставрованій ванні можна замочувати білизну, але без відбілювача.