Як визначити трансформатори струму. Як дізнатися силу струму трансформатора.

Найпростіший трансформатор струму (ТТ) являє собою дві мідні обмотки, ізольовані один від одного і намотані на сталевий сердечник. Кожна з обмоток має певну кількість витків, співвідношення яких визначає коефіцієнт трансформації струму . Похибки, які виникають при перетворенні первинного струму у вторинний, дозволяють віднести ТТ до одного з класів точності.
Інструкція
1
В даний час існує величезне різноманіття ТТ. Є кілька класифікацій: за місцем установки, по конструкції, по виду ізоляції і т.д. Непідготовленому в цій області людині буде досить складно відразу ж визначити, до якого саме виду належить той чи інший ТТ. Найпростіший спосіб визначити тип ТТ - розшифрувати умовне позначення, вказане на табличці, прикріпленій до самого ТТ (див. Рис.1).
2
Однак дуже часто з якоїсь причини шильдик із заводськими даними на корпусі ТТ відсутня. В даному випадку можна скористатися заводською документацією. Знайдіть паспорт-протокол на даний вид обладнання. Тип ТТ буде вказаний на її першій сторінці. Крім того, необхідна інформація нерідко вказується в принципових електричних схемах даного приєднання (ланцюги).
3
В тому випадку, коли і цей спосіб не дає необхідного результату, ви можете спробувати прогрузити даний ТТ, тобто зняти з нього вольт-амперну характеристику. Для цього буде потрібно спеціальне обладнання: Прогрузочниє установка, струмовимірювальні кліщі, вольтампер-фазометр (ВАФ), вольтметр змінного струму .
4
Для правильного зняття показань необхідно подавати струм або на затискачі первинної обмотки (струм великої величини) і знімати значення струму і напруги з вторинною обмотки, або, навпаки, подавати малий струм на висновки вторинної обмотки ТТ, а з первинної знімати великі значення струму і напруги. Потім за отриманими даними вам буде потрібно побудувати криві, що визначають залежність напружень від первинних і вторинних струмів, а також визначити коефіцієнт трансформації струму і абсолютну похибка даного ТТ.
5
На вигляд і отриманими даними, використовуючи довідкові матеріали, ви можете приблизно визначити тип даного ТТ, його стан (справний/несправний), а також клас точності. Однак, щоб уникнути помилки, все ж краще звернутися до кваліфікованого фахівця. Він не тільки заощадить ваш час, але також дасть рекомендації по застосуванню, способу підключення та обслуговування даного пристрою.
Робота струму вчиняється електричним полем, що переміщує заряди по провіднику, і є мірою енергії. Електроенергія широко застосовується в побуті, оскільки вона легко переходить в інші види енергії: світлову, хімічну, механічну і т.д. Щоб визначити роботу струму , потрібно знати його силу і напругу.
Інструкція
1
Електрика в чому спростило життя людини, зробивши її більш зручною і цікавою. Тепер досить клацнути вимикачем і тут же запалиться світло, запрацює пральна машина, загориться монітор комп'ютера або екран телевізора і т.д. Для цього в кожній квартирі прокладаються електричні мережі, напруга в яких підтримують джерела струму .
2
Джерело створює і підтримує електричне поле, змушуючи рухатися по ньому електричний заряд. Робота, яка при цьому здійснюється, дорівнює добутку величини заряду на напругу: A = q • U, де A - робота струму , q - електричний заряд, U - напруга в Вт
3
Можна визначити роботу струму пропорційно його силі. Отже, заряд проходить ділянку ланцюга за деякий проміжок часу, рівний t. Можна знайти його величину, обчисливши твір сили струму на цей параметр: q = I • t.
4
Підставте отриманий вираз в основну формулу: A = U • I • t.
5
Одиницею виміру роботи струму в системі СІ є 1 Джоуль, по імені британського фізика, який вивів зв'язок теплової енергії з механічною роботою. 1 Джоуль еквівалентний одиниці енергії, створюваної в стаціонарному електричному полі силою струму в 1 Ампер, напругою 1 Вт за 1 секунду часу.
6
Існує також так звана позасистемна одиниця роботи струму , яка виражається в кВт • год (кіловат • год). Саме вона використовується при розрахунку електроенергії в побутових і службових приміщеннях і вказується в документах на оплату комунальних послуг. 1 кВт • год дорівнює 3600000 джоулів або 3600 кДж.
7
Електроенергія є роботою сили струму , яка вчиняється за певний часовий інтервал і витрачається побутовими приладами. Щоб вони споживали мінімальне її кількість і, отже, економили бюджет, необхідно при покупці звернути увагу на іншу характеристику струму - потужність. Ця величина дорівнює роботі струму , яку здійснюють в одиницю часу.