Як носити траур.

У сучасні дні звичай носити траур перестав бути суворим і обов'язковим дійством після смерті родича. Кончина дорогої людини у віруючих людей супроводжується християнськими традиціями - молитвами про душу покійного і проведенням поминальних днів. У атеїстів же сумні події виливаються в психологічне подолання почуття горя і прагнення якомога швидше повернутися до звичайного життя.
Інструкція
1
По суті траур - це система правил і заборон, які зобов'язані дотримуватися члени сім'ї та родичі померлого. Тривалість носіння траур а може розрізнятися: 3 дня, 9 днів, 40 днів, 6 місяців, рік, кілька років і навіть довічний траур . Цей термін залежить від ступеня близькості людини до померлого. Найсуворіший і тривалий траур дотримується по відношенню до чоловіка або дружини, дітям і батькам.
2
Траурним кольором вважається чорний. Однак сьогодні чорний колір вже втратив своє сумне призначення. Стилісти давно ввели його в моду через ефект зорово стрункішою. Однак підкреслювати в зовнішньому вигляді будь деталлю або предметом гардеробу темного кольору недавню загибель коханої людини - дуже важливо для відновлення психологічної рівноваги. Як правило, жінки носять траур ниє головні убори або хустки і довгі сукні, чоловіки - чорні сорочки.
3
За народною традицією, до 40 днів душа покійного знаходиться поруч з рідними і домом. Таке розуміння смерті наклало відбиток на характер траур а. Навіть якщо родичі не відчували сильного горя, вони повинні вести смиренний образ життя, у всьому проявляти печаль, посилено молитися, обмежувати себе в контакті з іншими людьми, уникати будь-яких проявів радості і щастя. На Русі заборонялося співати, куштувати солодкі страви, пити вино і ходити на гуляння.
4
Пост в період траур а дотримується не тільки у християн, але і в багатьох інших релігіях. Крім того, на поминальній трапезі допускається, як правило, тільки проста, традиційна їжа, в тому числі спеціальні поминальні страви: кисіль, щі або вуха, млинці і кутя.
5
Істинно віруючі і скорботні душею православні християни після смерті родича найбільше повинні прагнути не до зовнішнього дотримання траур вих звичаїв, а до внутрішнього смирення, перебуваючи в гарячій молитві за померлої людини. Якщо покійний був хрещений, слід замовити сорокоуст - поминання на 40 літургіях, обов'язково в 9-й і 40-й день з дня смерті відвідати церкву і відслужити панахиду, щодня молитися за упокій душі. Якщо ж покійного не був хрещений, дозволительної тільки домашня молитва. В пам'ять про померлого слід здійснювати добрі справи, подавати милостиню всім тим, хто просить.