Як відкрити мережевий порт.

Відкриття і правильна настройка портів дозволяє досягти високої швидкості інтернету для даного інтернет-каналу. Правильне виставлене значення порту є ключовим параметром при скачуванні даних через ту чи іншу програму. Потрібний порт можна відкрити за допомогою стандартного брандмауера Windows або через консоль.
Інструкція
1
Відкрийте програму, через яку ви виконуєте завантаження файлів або перегляд інтернету, перейдіть в її налаштування. В опціях мережі знайдіть значення порту і змініть його на будь-яке інше. Вибирайте шлюзи з числовим значенням більше 40000, бо решту найчастіше закриваються провайдером інтернету. Деякі програми (наприклад, uTorrent) мають кнопку для автоматичної генерації порту або опцію випадкового вибору значення.
2
Збережіть внесені в програму зміни і перейдіть в Панель управління Windows. Для цього відкрийте меню «Пуск» - «Панель управління». У вікні виберіть пункт «Система і безпека» - «Брандмауер Windows».
3
У лівій частині вікна, що з'явилося клікніть по посиланню «Додаткові параметри». На новому екрані виберіть пункт «Правила для вхідних підключень» - «Для порту». Введіть номер порту, який був вказаний в використовуваної програмі, натисніть «Далі». Виберіть рядок «Дозволити підключення».
4
Також брандмауер Windows дозволяє вирішити будь підключення для певної утиліти. Для цього у вікні «Правила вхідних підключень» вкажіть «Для програми». Введіть шлях до виконуваного файлу програми та вкажіть відповідні параметри у вікні налаштувань фаєрволла.
5
Перевірити доступність зазначеного в програмі порту ви можете ири допомогою спеціальних інтернет-ресурсів або командного рядка. Перейдіть в меню «Пуск» і введіть в рядку пошуку програм запит cmd. Виберіть найперший результат пошуку.
6
Введіть команду netstat -a -n -o. Даний запит виведе список відкритих і використовуваних на даний момент портів і активних підключень. Номер порту вказується після двокрапки в IP-адресі. Якщо порт відкритий і функціонує, він буде відображений у вікні консолі.
Зверніть увагу
Не відкривайте порти для програм, в працездатності яких ви не впевнені. Шкідливе ПЗ використовує відкриті порти для обміну трафіком, а тому якщо ви впевнені, що той чи інший шлюз не використовується ніякої програмою, закрийте його за допомогою налаштувань брандмауера.