Як відрізнити качку. Як відрізнити селезня від качки.

На перший погляд може здаватися, що качка нічим не відрізняється від селезня. Але це помилкове судження. Якщо уважніше придивитися, різниця між різностатевими птахами явна.
Інструкція
1
Качка відрізняється від селезня по оперенню. У самочок окрас сірий і непоказний. Селезні же навпаки мають ошатне і яскраве оперення.
2
До того ж у птахів чоловічої статі на шиї розташовується ефектний чубчик, що складається з довгих красивих пір'я. А ще у селезнів є «борідка». У качок ж красивою «зачіски» немає, та й «борідка» у цих птахів жіночої статі бліда.
3
Відрізняються селезні від качок ще й тим, що на дзьобі у них є наріст. Самки такого «прикраси» не мають.
4
Подивіться на хвіст птаха: у качок і селезнів він дуже відрізняється. У самців на кінці хвоста закруглені пір'ячко, а у самки хвіст прямий.
5
Крім того, у селезня голова набагато більше, ніж у качки. Шия у самця довші, а тулуб ширше. Тобто відрізнити самку від самця можна за розмірами.
6
Ще одна відмінна ознака качки - невелика вага. Так, вага самця мускатною качки може досягати п'яти кілограмів, при цьому самки вдвічі легше.
7
Але якщо ви вважаєте, що ваги обманюють, зверніть увагу ще на один істотний ознака, що відрізняє качок-самок. Це видавані птахом звуки. Селезень видає свистячі і шиплячі звуки, а самочка тільки крякає.
8
Відрізнити дорослу качку-самку від селезня нескладно: всі ознаки явно виражені. Труднощі при визначенні статі можуть виникнути лише у новачків-птахівників і то при знайомстві з пташенятами. Хоча, якщо придивитися, каченята-самочки менше порівняно з птахами чоловічої статі цього віку, та й шиї у них менше.
Зверніть увагу
Не пускайте каченят на воду раніше двотижневого віку.
Корисна порада
Догляд за самками і селезня потрібен однаковий. Вранці птахів слід годувати м'яким кормом (взимку він повинен бути теплуватим), що складається з дрібно посіченої ріпи і буряків, тиск картоплі та пшеничних висівок. Увечері качок годують зерном (в холодну пору року дають вівсяну або пшеничну кашу).