Як визначити склад води.

Недостатній рівень очистки води може негативно позначитися на здоров'ї людини. Навіть якість очищеної води з магазину потрібно перевіряти на наявність допустимих і неприпустимих домішок, зазначених у відповідній нормативній документації на «Воду очищену».
Вам знадобиться
  • - хімічна лабораторія;
  • - індикатори (універсальний індикатор, дифениламин);
  • - тверді речовини для приготування еталонних розчинів (хлорид натрію, сульфат калію);
  • - реактиви, необхідні для аналізу (розчин перманганату калію, сірчана кислота, вапняна вода, азотна кислота, нітрат срібла, соляна кислота, хлорид барію).
Інструкція
1
Визначте склад води за допомогою універсального індикатора визначте рН води . Водневий показник повинен знаходитися в інтервалі від 5,0 до 7,0. Більш трудомісткий метод визначення рН - потенциометрический, з використанням насиченого розчину хлориду калію. Він використовується в фармакопейному аналізі.
2
Щоб перевірити воду на наявність відновників (неприпустима домішка), доведіть до кипіння 100 мл досліджуваної води і додайте 1 мл 0,01 М розчину перманганату калію, 2 мл розведеної сірчаної кислоти і кип'ятіть 10 хвилин. Рожеве забарвлення розчину має при цьому зберегтися.
3
Для визначення діоксиду вуглецю (неприпустима домішка) заповніть половину пробірки випробуваної водою, а другу половину - вапняної водою. Пробірку щільно закрийте пробкою. Протягом години в ній не повинно з'являтися помутніння.
4
Перевірте воду на вміст нітратів і нітритів (неприпустима домішка). Для цього в пробірці до 1 мл води обережно додайте 1 мл щойно приготованого розчину дифеніламіну. При цьому не повинно з'являтися блакитне забарвлення.
5
Приготуйте еталонний розчин для визначення хлоридів (допустима домішка). Зважте точну наважку хлориду натрію масою 0,066 г і розчиніть у воді в мірній колбі на 100 мл, доведіть водою до мітки (розчин А). Піпеткою відміряйте 0,5 мл розчину А і розведіть водою в мірній колбі до 100 мл (розчин Б) .6.
6
До 10 мл випробуваної води додайте 0,5 мл азотної кислоти і 0,5 мл розчину нітрату срібла, перемішайте вміст пробірки. Через 5 хвилин порівняйте з еталоном, що містить 10 мл еталонного розчину Б і така ж кількість реактивів. Якщо вміст хлоридів у зразку води відповідає нормі, то опалесценция не повинна перевищувати еталон.
7
Приготуйте еталонний розчин для визначення сульфатів (допустима домішка). Зважте навішення масою 0,181 г сульфату калію і розчиніть у воді в мірній колбі на 100 мл. Доведіть водою до мітки (розчин А). У таку ж мірну колбу відміряйте 1 мл розчину А і розведіть до 100 мл (розчин Б).
8
Налийте в пробірку 10 мл випробуваного зразка води і додайте 0,5 мл розведеної соляної кислоти, 1 мл розчину хлориду барію. Перемішайте і через 10 хвилин порівняйте з еталоном, що складається з 10 мл еталонного розчину Б і такої ж кількості реактивів. Муть в пробірці зі зразком не повинна перевищувати еталон.
Цікавий той факт, що вода є найзагадковішою речовиною на планеті. Так-так, це саме так! Відкрита колись формула води (H2O) - це лише «скелет» цієї речовини. Насправді в воді (водопровідній, зі свердловини або колодязя) величезна безліч всяких домішок.
Вам знадобиться
  • - скляна або пластикова півторалітрова пляшка;
  • - аркуш паперу;
  • - ручка;
  • - холодильник.
Інструкція
1
Правильно наберіть пробу. Набираючи пробу, постарайтеся спустити відро, за допомогою якого з колодязя дістаєте воду, трохи нижче звичайного. Справа в тому, що на поверхні колодязна вода може бути застояної, а у самого дна - з домішкою мулу, тому найкраще знайти «золоту серединку», де вода була б максимально чистою.
2
Пляшку, в яку буде набиратися вода для проведення аналізу, добре вимийте зсередини. Ніколи для цих цілей не використовуйте пляшки, в які колись були розлиті солодкі напої.
3
Щоб домогтися більш точних результатів, воду в пляшку заливайте тоненькою цівкою: вона повинна текти по стінці пляшки. Завдяки такому способу набору колодязна вода не насититься киснем з повітря, а значить, ніякі додаткові хімічні реакції протікати в ній не будуть. Воду залийте в пляшку під горлечко і щільно закрутіть пробку. Пам'ятайте: в пляшці з водою не повинно бути повітряної пробки, інакше результати аналізів будуть спотворені.
4
Якщо після взяття проби відправити її відразу ж на аналізи неможливо, помістіть пляшку з водою в холодильник.
5
Обов'язково робіть на пляшку з водою супровідною запискою, в якій повинна бути вказана наступна інформація: місце відбору води (точна адреса), вид води (тобто колодязна), а також точна дата відбору.
6
Віддайте пляшку з водою разом із супровідною запискою в СЕС, фірму, яка займається продажем фільтрів для води, регіональне відділення Водоканалу або лабораторію. У кожному з цих закладів є спеціальне обладнання та реактиви для дослідження якості води.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: пробу можна зберігати в холодильнику не більше 48 годин.
Корисна порада
В ході аналізу колодязної води визначають її органолептичні, радіологічні, паразітологічексіе, фізико-хімічні та бактеріологічні показники, а також рівень вмісту неорганічних домішок.