Як обробити сходи.

Щоб сходи стала прикрасою інтер'єру, необхідно докласти певних зусиль. Продумати, як буде виглядати цей функціональний елемент декору, необхідно ще на етапі проектування будинку. При цьому не забувайте про те, що сходи повинна бути не тільки красива, але в першу чергу безпечна і зручна.
Вам знадобиться
  • - елементи оздоблення;
  • - лакофарбові покриття;
  • - джерела освітлення;
  • - килимове покриття, лінолеум або гумові килимки.
Інструкція
1
Якщо сходи виконана на бетонному або металевому підставі, облицюйте поверхні подступнікамі, дерев'яними ступенями, імітацією косоура або тятиви, пристінними чобітками і т.д. Оздоблення деревом виглядає завжди тепліше і затишніше, ніж каменем або плиткою.
2
Якщо ви вирішили обробити драбину деревом, зверніть особливу увагу на лакофарбове покриття. Прозорі покриття підкреслюють текстуру деревини, повторюють сліди обробки і нерівності. Якщо ви любите сільський затишок і природність, обмежтеся мінімальною обробкою і шліфуванням, потім покрийте поверхню прозорим лаком.
3
Непрозорі же лаки і емалі надають зовсім інший колір, приховують структуру дерева і в той же час підкреслюють нерівності, тому поверхня обов'язково шліфуйте, вирівнює шпаклівка, грунтуйте перед забарвленням.
4
При виборі кольору і типу лакофарбового покриття враховуйте колір огороджень і підлоги, стелі, стін. Особливо намагайтеся потрапити в тон, якщо стіни оброблені матеріалами з деревини.
5
Щоб надати сходах шикарний вид, обробіть проступи і подступней готовими фабричними ступенями з масиву дуба або іншого дерева. Це робота досить копітка і вимагає терпіння, але результат того вартий.
6
Якщо є можливість, використовуйте в оформленні дерево різних порід і квітів або різні лакофарбові покриття. Наприклад, обробіть проступи світлим лаком, а подступні покрийте морилкою темних тонів. Правильне поєднання виглядає завжди багато і цікаво.
7
Щоб оберегти щаблі від зносу, зменшити шум при ходьбі, покрийте щаблі рулонними доріжками. Обов'язково закріпіть їх пластиковими або дерев'яними плінтусами, стержнями.
8
Можна також покрити щаблі (проступи) килимками з декоративної гуми або лінолеумом. Закріплюйте їх по ширині металевими або дерев'яними планками, а по довжині - металевими куточками.
9
Подбайте про прілестнічном інтер'єрі. Якщо сходи розташована боком до входу, дуже важливо правильно організувати подлестничное простір і декорувати стіну за нею.
10
Драбину, звернену до входу маршем, прикрасьте килимовою доріжкою, зверніть особливу увагу на ступені і освітлення. Навіть невелика підсвічування ступенів значно змінить вигляд будинку і збільшить безпеку пересування по сходах.