Як не переживати через дрібниці.

Не дають спокою тривожні думки? Прикро, якщо при цьому ви і самі розумієте, що занепокоєння не варто й виїденого яйця, але все ж продовжуєте думати про дрібниці. Навчіться проганяти ці думки, інакше з часом це може привести до різного роду розладів.
Інструкція
1
Відволікайтеся. Наступного разу, коли дрібні і шкідливі мислішкі будуть закрадатися в голову, претендуючи на особливу увагу на весь день, просто займіться якоюсь справою. Бажано, не механічним, як, наприклад, миття посуду. Підіть на прогулянку або просто покиньте на деякий час кімнату або кабінет, в якому перебуваєте.
2
Абстрагуйтеся. Якщо думка все ще свербить, уявіть вашу ситуацію як би з боку, подивіться на себе і на все, що відбувається навколо вас. Це допомагає тверезо оцінити ситуацію і зупинити хвилювання і тривогу, які з часом можуть наростати з новою силою. Поглянувши на ситуацію очима стороннього спостерігача, ви побачите, наскільки деколи нікчемний привід для занепокоєння.
3
Уявіть, що ви взяли в руки невидимий ластик і просто зітріть ті події, які не дають вам спокою. Замість «порожнього плями» уявите той результат подій, який вважаєте за потрібне. Якщо вас хтось образив - дайте відповідь так, як посоромилися відповісти тоді. Якщо ви впали в калюжу, "зітріть" цей момент повністю, а замість нього «намалюйте» бурхливі овації визнання, як якби вам вручали «Оскара», і т.д.
4
Якщо переживання з дурницях повертаються знову і знову, спробуйте «відлякати» їх. Існує кілька подібних прийомів. Наприклад, ви знаходитесь в душі і тихенько наспівуєте собі під ніс. Якщо в голову закралася шкідлива думка, різко підвищіть тон. Або, як тільки вас відвідає чергова тривога через дрібницю, кидайте справи і починайте качати прес або віджиматися. Звичайно, подібна захисна реакція буде доречна виключно в домашніх умовах.
5
Тривожні думки приходять до вас на роботі? Повісьте на стіну або робочий стіл комп'ютера «заспокійливу» напис. Наприклад, «У тебе все відмінно, а буде ще краще», «Розправ брови і посміхнись» та намалюйте смішну пику. Або просто напишіть великими буквами слово «Досить!». В нагороду за самовладання проведіть залишок дня незвично: сходите в кафе, в якому ще жодного разу не були, або на спектакль, який давно хотіли подивитися.