Як не витрачати час даремно.

Час відноситься до категорії речей, втрата яких відбувається непомітно. Досить часто люди скаржаться на брак часу протягом дня, і усвідомлюють, що нічого толком зробити не встигли. Ситуація парадоксальна і щоб знайти з неї вихід, потрібно розібратися: де і як час витрачається даремно.
Інструкція
1
Не витрачайте даремно свою енергію. «Розпорошуючи» на множина не суттєвих і не вимагають вашої особистої участі справ, ви неминуче втомлюєтеся. Пам'ятайте правило 80/20. Одна п'ята вкладених зусиль повинна приносити 80 відсотків результату. Якщо це не так, подивіться, де ви втрачаєте свої можливості. Задайте собі питання: що залежить тільки від вас і що ви повинні робити негайно для досягнення своїх цілей.
2
Все те, що не вимагає вашої особистої участі, можна попросити зробити інших людей: підлеглих, членів сім'ї і т. Д. Формулюйте доручення і прохання чітко і безпосередньо тому, хто в змозі з ними впоратися. Інакше знову доведеться робити все самому. Делегуйте повноваження. Привчайте себе та інших, контролюйте і направляйте, і незабаром система запрацює.
3
Не відволікайтеся і навчитеся концентруватися. Якщо ви взялися за щось, то перемикання на інші завдання або балаканина по телефону можуть звести на «ні» всі ваші зусилля.
4
Навчіться говорити «ні» людям, спілкування з якими віднімає вашу енергію і буває вам в тягар. Якщо ви вважаєте, що марно витрачаєте час на таких людей, ввічливо і тактовно відмовтеся від спілкування, пославшись на зайнятість.
5
Щоб не дати хаосу взяти верх над вашими діями, вчіться планувати. На початку кожного дня, тижня і місяця складайте плани. Не забувайте про довгострокові проекти (купити нову квартиру і т.д). Всі цілі повинні бути розписані і чітко визначені в часі. Природно, вони повинні бути реальними. Використовуйте різні інструменти, в т.ч. електронні органайзери. Вони нагадають вам пріоритетність завдань і терміни їх виконання.
6
Складайте плани не тільки за термінами реалізації, а й за пріоритетами. На першому місці ставте найважливіші справи, до них ви будете періодично повертатися. На другому - поточні завдання, заплановані на певний час. На останньому - дрібні справи, які не вимагають великих витрат енергії. Ними можна займатися в якості перемикання від основних завдань за принципом: кращий відпочинок - це зміна роботи.
7
Плануйте не тільки роботу, а й відпочинок. Той, хто вміє повністю розслабитися під час відпочинку, той добре справляється з усіма завданнями і скрізь встигає. Завжди дотримуйтесь своїм планам, реалізуйте свої потреби і відкидайте те, що не йде вам на користь.
8
Виконуйте всі заплановані справи, вчасно харчуйтеся і відпочивайте, висипайтеся і виділяйте хоча б 30 хвилин у день на те, щоб побути наодинці з собою. Так ви перестанете зациклюватися, робити чужу роботу і підривати своє здоров'я.