Як визначити температуру без градусника. Як визначити чи є температура без градусника.

Як правило, висока температура - ознака серйозного захворювання. Це, по суті, відповідна реакція організму на потрапляння в нього хвороботворних бактерій і вірусів або зниження імунітету. Для вимірювання температури використовується градусник, але визначити температуру можна і без нього.
Вам знадобиться
  • Секундомір або годинник.
Інструкція
1
Традиційний метод визначення температури без градусника - докласти руку до чола або доторкнутися до нього губами. Цей спосіб, звичайно, досить приблизні дає результати, але все ж визначити, підвищена температура чи ні, можна.
2
При високій температурі, як правило, ноги і руки стають холодними, а ось в паховій області, ліктьових ямках, біля основи черепа і в ямках під колінами підвищується температура. Приклавши руку до одного з таких місць, можна це відчути.
3
Підвищення температури супроводжується втомою і ломота тіла. У хворого можуть сильно червоніти щоки і блищати очі.
4
До того ж висока температура провокує почастішання пульсу. Так, у однорічної дитини в горизонтальному положенні нормальний пульс становить сто сорок ударів в хвилину, а у дорослого - вісімдесят ударів. Зі збільшенням температури тіла пульс у дитини може почастішати на двадцять ударів в хвилину, а у дорослого - на вісім ударів.
5
Визначити температуру без градусника можна і по частоті дихання, яка підраховується в розслабленому стані. У безсонного дорослої людини частота дихання становить двадцять вдихів в хвилину (у сплячого сповільнюється до дванадцяти вдихів). Однорічний малюк робить тридцять вдихів в хвилину.
6
На тлі підвищення температури спостерігається зневоднення (сильна спрага, сухість у роті, проблеми при сечовипусканні). Наявність цих ознак може говорити лише про одне - про те, що температура занадто підвищилася.
Зверніть увагу
Підвищена температура може супроводжуватися судомами, тому без лікарської допомоги не обійтися. В цьому випадку зволікання може завдати непоправної шкоди!
Корисна порада
Підвищене потовиділення - ознака того, що температура йде на спад.