Як потрібно пити протеїн. інструкція із застосування протеїну.

Біологічно активні добавки з протеїном широко застосовуються як доповнення до харчування для швидкого набору м'язової маси, після перенесених важких захворювань, як засіб для швидкого відновлення організму. Амінокислоти є структурним матеріалом білка, при правильному прийомі допомагають придушити руйнівну дію альдостерону, кортизолу та катехоламіну.
Вам знадобиться
  • - протеїновий коктейль;
  • - мірна ложка;
  • - молоко або будь-яка інша рідина.
Інструкція
1
Перед прийомом будь-яких біологічно активних добавок отримаєте рекомендацію лікаря й дієтолога, а також уважно ознайомтеся з інструкцією із застосування препарату від виробника, так як доза протеїну в різних препаратах може істотно відрізнятися.
2
Для набору м'язової маси застосовуйте 45 г протеїну на добу. Цю дозу раціонально розділити на 3 прийоми. Перший прийом протеїну повинен бути через 2 години після сніданку, другий - за 1 годину до тренування, третій - через 2 години після тренування. Хоча деякі тренери радять пити протеїновий коктейль відразу після пробудження, безпосередньо перед тренуванням і відразу після її закінчення. Такий спосіб застосування потрібен для швидкого набору м'язової маси. Якщо 45 г протеїну малоефективні, через три тижні дозу збільшують на третину.
3
Для приготування протеїнового коктейлю використовуйте мірну ложку, яка продається в комплекті з біологічно активною добавкою, змішуйте три мірних ложки з 500 мл будь-якої рідини, ретельно збовтувати, не використовуючи блендер. Щоб отримати максимальний ефект, додавайте протеїновий порошок в молоко.
4
Якщо ви не плануєте моделювати рельєфи тіла і нарощувати м'язову масу, а хочете приймати протеїн, щоб швидше відновитися після перенесеного важкого захворювання, дози біологічно активної добавки і способи прийому вам порекомендує лікар.
5
Не перевищуйте дозування біологічно активної протеїнової добавки. При прийомі дуже високих доз можуть з'явитися серйозні проблеми з нирками, печінкою, жовчним міхуром і підшлунковою залозою. При отруєнні білком, або негативному азотному балансі, відбувається втрата апетиту, може з'явитися нудота і блювота. В цьому випадку повністю відмовтеся від протеїнових добавок, виключіть з раціону білкову їжу. При наявності нудоти, набряків, блювоти, негайно зверніться до лікаря.
Протеїн необхідний для росту, підтримки і відновлення клітин, виробництва ферментів і гормонів. Протеїн - основний компонент м'язової структури, тому він потрібний в достатніх кількостях для відновлення і розвитку м'язової тканини.
Інструкція
1
Приймайте протеїн після сну, якщо бажаєте набрати м'язову масу. Зазвичай сон триває 7-8 годин на добу. Так як організм не отримує за цей час їжу, він починає витрачати запасені джерела енергії - глікоген з м'язів і печінки, а також амінокислоти ціною руйнування м'язів. Крім цього з ранку посилюється вироблення гормону кортизолу, через це починається процес катаболізму м'язових тканин. Для його запобігання слід прийняти порцію швидкого протеїну. В даному випадку оптимальним варіантом буде сироваткових протеїн або гідролізат протеїну.
2
Харчуйтеся частіше, а між прийомами їжі вживайте 2-4 порції двадцятиграмового порції протеїну. Якщо обставини складаються таким чином, що у вас не виходить поїсти протягом дня, прийміть порцію комплексного білка.
3
Вживайте протеїн після тренування, так як в цей час організм краще засвоює поживні речовини. Щоб швидше заповнити запаси вуглеводу і підняти рівень амінокислот у крові, після занять слід приймати гейнер. Спортсменам, які дотримуються жиросжигающей програми, потрібно відмовитися від вуглеводів і приймати концентрат або ізолят сироваткового протеїну. Приймати їжу можна через 1-1,5 години після прийому протеїну.
4
Не зловживайте протеїном, не можна перевищувати рекомендовану дозу, інакше можуть виникнути проблеми зі здоров'ям. Один прийом не повинен перевищувати 30 г, розчиняти білок слід в воді, соку або молоці. Молоко містить речовини, які сприяють кращому засвоєнню білка.
5
Не забувайте про те, що найбільш оптимальним варіантом є надходження 50% білка зі звичайної їжі і 50% - з харчування для спортсменів.
6
Приймайте протеїн за півгодини до відходу до сну. Це запобіжить нічний катаболізм м'язів і забезпечить стабільний рівень амінокислот у крові під час сну. Оптимальною для прийому перед сном буде суміш, в яку включені протеїни з різною швидкістю засвоєння.