Як не боятися виступати перед людьми. Що не пбояться відповісти людині.

Перед першим публічним виступом людина неминуче відчуває хвилювання. У одних людей це виражається в почутті легкої тривоги, інші можуть відчувати справжню паніку.
Інструкція
1
Успіх виступу залежить від твердого знання матеріалу, який ви збираєтеся викладати. Вивчіть все і повторіть кілька разів перед дзеркалом, перед друзями або членами сім'ї. Почніть долати страх на невеликих аудиторіях. Після декількох тренувань відчуєте певну впевненість в тому, що зможете успішно виступити і перед незнайомими людьми .
2
Дайте собі право на помилку. Люди недосконалі, і ви не виняток. Аудиторія практично завжди позитивно налаштована на сприйняття оратора. Тому навіть якщо ви помилитеся і щось переплутати, вас ніхто не вижене і не осудить. Уявіть, що ви тікаєте з зали під свист і улюлюкання слухачів. Це смішно, нереально і зовсім не страшно.
3
Не давайте страху паралізувати ваше тіло, особливо голосові зв'язки. Перед виступом намагайтеся розслабитися, а якщо не виходить, подумайте про що-небудь смішне. Наприклад, уявіть слухачів, що сидять в залі в клоунських костюмах.
4
Сконцентруйтеся не на тому, як будете виглядати в очах слухачів, а на результаті, якого хочете досягти. Той, хто думає тільки про справу, забуває про страхи. Навіть якщо ви щось забудете в процесі виступу, не панікуйте. Візьміть паузу, зберіть листки доповіді, розслабтеся і зосередьтеся. Потрібні фрази самі спливуть в пам'яті.
5
Якщо ви допустили помилки в процесі виступу, не переживайте - це буває навіть з досвідченими ораторами. Візьміть помилки на замітку і наступного разу їх буде менше або не буде зовсім. Це в будь-якому випадку ваш особистий досвід - виймайте з нього користь.
6
Страшно буває в перший раз, але в міру нарощування досвіду виступів ви поступово позбудетеся від боязні. Тренуйтеся, виступайте, і з кожним разом будете робити це краще і краще.