Як потрібно пити кальцій.

Добова потреба дорослої людини в кальції становить приблизно 1,5 грама. Тільки половину цієї норми людина отримує з продуктами харчування. Причому справа не тільки в кількості надходить в організм кальцію, але і в його засвоєнні.
Вам знадобиться
  • - молочні продукти;
  • - продукти, що містять магній;
  • - вітамін D;
  • - фізична активність;
  • - біодобавки з кальцієм;
  • - корінь живокосту, молоко;
  • - корінь оману, нерафінована олія.
  • -
Інструкція
1
Для засвоєння кальцію необхідний магній, перешкоджає виведенню кальцію з організму. Співвідношення першого до другого має бути 2: 1. Крім того, необхідний вітамін D, який синтезується в організмі тільки під дією ультрафіолетових променів.
2
Найефективнішою профілактикою остеопорозу є раціон харчування, щодня включає 250-350 мл знежиреного молока або кисломолочних напоїв або 100 грамів сиру або твердого сиру.
3
Кальцій міститься також в капусті брокколі, квасолі, апельсинах, шпинаті і волоських горіхах. Особливо багаті цим мікроелементом насіння кунжуту і маку. Підсмажте 100 грамів насіння кунжуту до жовтого кольору, перемеліть в кавомолці і додавайте по 1-2 десертних ложки в каші, сир, салат та ін.
4
Вітаміну D багато міститься в риб'ячому жирі, печінці, петрушці, грибах, соняшниковий насіння, а також в хвощі польовому, кропиві і люцерні.
5
Для забезпечення мінерального балансу кісткових тканин в раціоні харчування постійно повинні бути присутніми страви з морепродуктів і риби, яйця, м'ясо відварне, висівки, овочі і фрукти, зелень, дріжджі.
6
Кількість кальцію в організмі знижують алкогольні напої, кава, цукор, їжа з високим вмістом фосфатів, надлишок солі, газовані напої.
7
Також значним фактором, що зменшує вміст кальцію в організмі, є низька фізична активність. В умовах непорушності скелет людини втрачає за рік до половини своєї міцності. Щоденне тренування сприяє не тільки зміцненню м'язів, а й сприяє активному засвоєнню кальцію. Ходьбі в хорошому темпі слід присвячувати мінімум 40 хвилин в день.
8
Біодобавки, такі як « Кальцій -акти», « Кальцій -D3 Нікомед», цитрат кальцію, надають значну допомогу в насиченні організму необхідною йому кальцієм.
9
Крім того, ряд лікарських рослин здавна застосовується народною медициною для заповнення кальцію в організмі. Це - снить, сить їстівна, живокіст, коріння і листя кульбаби, талабан, ослинник дворічний, корінь оману та ін.
10
40 грамів коренів живокосту залийте літром молока і поставте на 6-7 годин в духову шафу при 50оС. Приймайте по 50 грамів вранці натщесерце протягом тижня.
11
В офіційній медицині з успіхом застосовується масляний екстракт оману для лікування остеопорозу. Висушені і подрібнені коріння оману залийте нерафінованою олією в пропорції 1:10. Наполігши тиждень, профільтруйте і приймайте по десертній ложці вранці натщесерце.
Зверніть увагу
Знижена кислотність, перевищення в раціоні жирів і білків значно знижують всмоктування кальцію.