Як визначити кінці обмоток. Як дізнатися напруга трансформатора.

При створенні радіоелектронних конструкцій іноді використовуються трансформатори з невідомими параметрами. У цьому випадку доводиться визначати обмотки трансформатора, їх вхідні і вихідні напруги, число витків.
Вам знадобиться
  • - мультиметр (тестер);
Інструкція
1
Найчастіше при створенні саморобних радіоелектронних конструкцій використовуються підвищують і знижують трансформатори. Їх конструкція досить проста - на осерді з електротехнічної сталі розміщена котушка з обмотками. Змінюючи кількість витків у вторинній обмотці, можна отримати напругу, відмінне від подаваного на первинну обмотку.
2
Первинною вважається обмотка, на яку подається напруга. Вторинної - обмотка, до якої підключається навантаження. Першою намотується первинна обмотка, поверх неї, через шар ізоляції, вторинна. Знаючи цей принцип, слід уважно оглянути трансформатор і визначити висновок, з'єднаний із зовнішнім проводом обмотки. Якщо на трансформаторі всього дві обмотки і чотири виведення, то знайдений висновок буде належати вторинній обмотці.
3
Відшукати другий висновок вторинної обмотки можна за допомогою мультиметра (тестера). Один щуп приладу підключіть до зовнішнього висновку, другий по черзі торкніться трьох інших висновків. В одному випадку прилад повинен показати наявність ланцюга, це і буде другий висновок вторинної обмотки. Два залишилися виведення будуть належати первинної.
4
Визначивши первинну і вторинну обмотки, виміряйте їх опір. Якщо трансформатор підвищує, опір вторинної обмотки буде більше, ніж первинної, це пов'язано із збільшеною кількістю витків. У понижувального трансформатора опір вторинної обмотки буде менше.
5
У деяких трансформаторів кількість висновків більше чотирьох. Це означає, що з вторинної обмотки знімаються додаткові проміжні напруги. Первинної (мережевий) обмоткою в цьому випадку буде обмотка з двома висновками. У понижувального трансформатора визначити вторинну обмотку може допомогти діаметр дроту - він товщі, ніж на первинній. Це пов'язано з тим, що при зниженні напруги збільшується сила струму.
6
Для визначення числа витків обмоток намотайте поверх вторинної обмотки додаткову з відомою кількістю витків - наприклад, їх може бути 50. Після цього подайте на первинну обмотку невелика напруга (9-12 В). Виміряйте напругу на вторинній обмотці і на додатковій. Розрахунок числа витків здійснюється за формулою: n = Un? Wдоб/Uдоб. Тут n - число витків обмотки трансформатора, Un - напруга, що діє на цій обмотці, Wдоб - число витків в додатковій обмотці, а Uдоб - напруга на ній.
Дуже часто виникає ситуація, коли необхідно налагодити роботу того чи іншого приладу. Майстер потрібного профілю не завжди може опинитися поблизу, тому ремонтом доводиться займатися самостійно. Але для того щоб прилад заробив, а ви не отримали травму, необхідно знати, з чим же маєш справу. Тобто, вам потрібно визначити параметри струму, а в першу чергу - напруга .
Вам знадобиться
  • Вольтметр, мультиметр, амперметр
Інструкція
1
Визначте, вимірюєте ви постійне або змінне напруга . Перемкніть авометр або мультиметр в режим постійного або змінного струму. Найчастіше виникає необхідність виміряти напруга джерела живлення або електрорушійну силу (ЕРС). Якщо навіть приблизні параметри даних напружень невідомі, то на початковому етапі вимірювання прилад повинен бути включений на режим вимірювання максимальних напружень. Підключіть прилад згідно полярності.
2
Після першого виміру, якщо показання приладу виявляться занадто малі, режим вимірювання можна змінити у бік зменшення напруги. Отримані дані ЕРС є напруга м, розвиває на клемах джерела живлення, але не є напруга м робочої ланцюга, оскільки не враховують навантаження.
3
Для того щоб провести вимірювання напруги при навантаженні, підключіть до джерела струму споживає пристрій. Увімкніть живлення і проведіть вимір, результатами якого стане вже не ЕРС, а робоче напруга .
4
Для вимірювання напруга на елементах працюючого приладу, тестери, вольтметри і мультиметри не підходять, так як із-за низького власного вхідного опору їх ланцюга привносять сильні спотворення в вимірювання і зрив режиму роботи досліджуваного приладу . Для таких вимірювань рекомендується спеціальне обладнання - лампові вольтметри або аналогічні їм прилади на польових транзисторах, що мають високий вхідний опір. Такі прилади можуть заміряти напруга лампових і транзисторних пристроїв навіть під час їх роботи.
Зверніть увагу
Під час вимірювальних робіт категорично забороняється торкатися руками струмопровідних частин.
Корисна порада
У разі вимірювання напруги постійного струму необхідно суворо дотримуватися полярність підключення приладу. У разі вимірювання параметрів змінного струму полярність не має значення - важливо, щоб прилад стояв в режимі змінного струму; Сполучні дроти з електродами зазвичай додаються до приладу.