Як пояснити дробу.

В рамках шкільного курсу математики учні стикаються з нецілі числами - дробом. Щоб математичні операції з дробами були зрозумілі дитині, треба пояснити, що ж таке дріб. Зробити це можна, використовуючи звичайні речі і приклади навколо.
Вам знадобиться
  • - картонний круг, поділений на рівні сектора;
  • - предмети, які легко можна розділити (яблука, цукерки тощо.).
Інструкція
1
Візьміть грушу і запропонуйте її двом дітям відразу. Вони дадуть відповідь, що це неможливо. Розріжте фрукт і знову запропонуйте дітям. Кожному дістанеться по однаковій половині. Таким чином, половинка груші є частиною від цілої груші. А сама груша складається з двох частин.
2
Одна половинка - це частина від цілого, 1/2. Значить дріб - це число, яке є частиною предмета, менше, ніж один. Також дріб - це кількість частин від якоїсь речі. Конкретні речі дітям усвідомити набагато простіше, ніж абстрактні абстрактні поняття.
3
Дістаньте дві цукерки і попросіть дитину розділити їх порівну між двома людьми. Він з легкістю це зробить. Дістаньте одну цукерку і знову попросіть його зробити те ж саме. Вихід знайдеться, якщо цукерку розрізати навпіл. Тоді у вас і дитини буде по одній цілій цукерці і по половинці - по півтори цукерки.
4
Використовуйте розрізної картонний круг, який можна ділити на 2, 4, 6, 8 частин. Порахуйте з дитиною, скільки в колі частин - наприклад, шість. Витягніть одну секцію. Це буде частиною від загального числа секцій (6), тобто, одній шостій.
5
Скільки частин ви брали - це чисельник, тобто, одиниця. Знаменник - це на скільки частин ви ділили коло, тобто, шість. Значить, дріб показує відношення витягнених секцій до їх загального числа. Якщо ви візьмете ще чотири секції, тоді витягнених секцій буде п'ять, а значить і дріб прийме вигляд - 5/6.
6
Якщо усний рахунок освоєний дитиною вже добре, запропонуйте пограти йому в звичну гру, трохи змінивши правила. Намалюйте на асфальті крейдою класики і проставте не натуральні числа (1, 2, 3 ...), а дробові (1, 1 1/2, 2, 2 1/2 ...). Поясніть дитині, що між числами є проміжні значення - частини. Для цих же цілей можна використовувати лінійку.
7
Поясніть, що число нуль не може стояти в знаменнику. Нуль - значить «нічого», а на «нічого» ділити неможливо. Для наочності намалюйте табличку, щоб у дитини спрацювала зорова пам'ять і він запам'ятав це правило.