Як визначити комаха. Як дізнатися назву комахи.

Комахи, які відносяться до групи членистоногих, найрізноманітніша група живих істот на Землі, в якій тільки описано понад мільйон видів. А загальна кількість їх різновидів, разом з тими, хто ще не має опису, за оцінкою вчених, становить від 6 до 10 мільйонів. Розмір самого маленького комахи - світлячка Dicopomorpha echmepterygis - 0,14 мм, найбільшого - палочника Phobaeticus serratipes - більше 55 см.
Вам знадобиться
  • - 7-разова лупа або бінокулярний мікроскоп.
Інструкція
1
Щоб визначити комахи, ви повинні знати його основні ознаки. Його тіло складається з трьох частин - голови, грудей і черевця. Очі комах розташовані на голові, забезпеченою парою вусиків, на нижній стороні грудей розташовані три пари ніг. Все комахи є шестиногими. До верхньої стороні грудей часто прикріплена пара або дві пари крил, які можуть бути прикриті твердими хітиновими надкрильямі.
2
Уважно вивчіть будову спійманого комахи. Звертайтеся з ним при огляді дуже бережно, щоб не пошкодити лапки або крила. Якщо перша ознака - голова, груди і черевце присутні, зверніть увагу на голову комахи, його вусики, які служать йому органами нюху і дотику.
3
Усики є важливою ознакою при визначенні комахи. Вони бувають: ниткоподібні, булавоподібні, веретеновідние, пилчасті, гребенчатие, пластинчасті, перисті та колінчасті. Точно також розрізняються типи ніг. Описуючи комахи, використовуйте визначення його кінцівок: ходильние, пригательние, копальні, плавальні і хапальні.
4
Для впізнавання комахи скористайтеся спеціальним виданням - визначником комах, що складається з відповідних таблиць, в яких вид комахи класифікований за сукупністю його зовнішніх ознак. За таблицями ви без зусиль визначите приналежність комахи до загону і сімейству. В таблицях, правда, враховані ознаки тільки великих комах, розмір яких перевищує 5 мм.
5
В кожній таблиці описуються характерні ознаки групи комах і проставлені їх номери. В дужках вказуються номери, під якими перераховані протилежні ознаки. Наприклад, дві групи: 1 (6) Крил або їх зачатків немає і 6 (1) Крила або їх зачатки є. Почніть визначення, розглядаючи комаха і переходячи від ознаки до ознакою. Якщо крил немає, шукайте його опис в групі 1, а потім переходите до групи 2, якщо вони є - в групі 6 і потім - до наступному пункту таблиці.
6
Послідовно вибираючи наявність або відсутність того чи іншого зовнішнього ознаки, ви доберетеся до своєї кінцевої мети - прочитаєте опис комахи на латині, а поруч з ним російською буде написано назву загону або сімейства. Перейдіть по посиланню на сторінку, де є серія кольорових малюнків, і уточніть видову назву комахи. Якщо його форма, забарвлення і розміри співпаде із зображенням в атласі, визначення комахи можете вважати закінченим.
У звичайному житті комахи, як правило, викликають неприязнь. Але, як не парадоксально, вони можуть бути корисні у творчості. Незвичайне і складну будову тіла цих істот робить їх цікавим об'єктом для малювання.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - пір'я;
  • - туш;
  • - простий олівець;
  • - ластик.
Інструкція
1
Незвичайну структуру тіла комах допоможе передати туш, яка зробить малюнок лаконічним і в той же час виразним. Підберіть підходящу для цього матеріалу папір. Вона повинна бути досить щільною (не тонше акварельного), але в той же час гладкою, щоб лінія виходила чіткою і рівною, а перо не дряпається лист.
2
Для малювання різних частин комахи вам знадобляться три види пір'я - бамбукове, пташине і металеве. Перше даватиме широку насичену смугу, друге дозволить робити більш довгі і живі штрихи, а третє гарантує чуйний відгук на рух руки і тонкі лінії.
3
Малювати комаха краще з натури. Копіювання з фотографій завадить роботі з об'ємом об'єкта. Виберіть ракурс, з якого будете дивитися на «модель». Оскільки вона нестандартна, вас можуть зацікавити не тільки вид в анфас і профіль, але і малюнок на животі або вид на розкриті крила зверху.
4
Зробіть начерк олівцем істоти. Виконуйте його тонкими дуже світлими лініями. Основну частину тіла побудуйте за принципом схожою геометричної фігури, дрібні деталі позначте приблизними штрихами.
5
Оскільки малюнок буде виконаний одним кольором, визначте на тілі комахи ділянки з різною насиченістю тону. Спочатку зафарбовуйте тушшю найсвітліші елементи, потім поступово набирайте тон, роблячи нові штрихи по висохлим попереднім верствам туші.
6
В першу чергу розфарбуйте тільце комахи, потім зосередьтеся на дрібних його частинах - лапках, вусиках і т.д. для великих площ використовуйте бамбукове перо. Щоб намалювати тонкі лінії лапок і візерунок на панцирі, візьміть металеве. Постарайтеся проводити весь відрізок в один дотик. При цьому товщину лінії можна збільшити, якщо натиснути на перо сильніше. Також пам'ятайте, що на початку лінія буде яскравіше і товщі, ніж наприкінці.
7
Щоб намалювати напівпрозорі крила комахи, візьміть м'яку пензлик з білячого волоса. Розведіть туш в палітрі з невеликою кількістю води і широкими мазками наносите на лист. Правити кордону мазка можна відразу після нанесення. Через частки секунди туш вбереться в папір і спроби виправити помилки будуть помітні.
8
Якщо комаха покрито блискучим панциром, відблиск на його тулуб залиште незакрашенним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Xwl9EfJpGFM