Як визначити отруєння. правильний прикус.

Отруєнням вважається патологічний стан, при якому вплив на організм токсичних речовин викликає порушення роботи багатьох систем, а нерідко і створює небезпеку для життя. Для більшості отруєнь характерні загальні ознаки, але серед них бувають і специфічні, по яких і можна приблизно припустити, що саме стало причиною інтоксикації.
Інструкція
1
Найпоширенішими є харчові отруєння та токсикоінфекції. Вони пов'язані з вживанням отруйних і зіпсованих продуктів. Велика їх частина проявляється загальними ознаками: болями в животі, проносом, нудотою і блювотою, оскільки таким чином організм виводить назовні токсичні речовини. Але зустрічаються й інші симптоми, за якими можна визначити отруєння і вжити своєчасних заходів.
2
Отруєння рибним отрутою проявляється приблизно через 4 години після вживання зіпсованої їжі. Легкий ступінь отруєння може викликати кропивницю, свербіж шкіри, лихоманку. У більш важких випадках з'являється блювота, сильні кольки в животі, пронос, сухість у роті, сильна спрага, запаморочення, судоми і почуття страху. У міру посилення інтоксикації на організм з'являється відчуття печіння на язиці, підвищена пітливість, різке падіння температури, параліч і летальний результат.
3
Отруєння м'ясом, ковбасою, рибою може розвинутися протягом 6-9 годин, причому перші ознаки здатні з'явитися вже через 15 хвилин. До них відносяться погіршення самопочуття, бурчання в кишечнику, пронос, нудота, блювання, запаморочення, біль в області шлунка, утруднене дихання. Через 1-2 дні настає погіршення. Воно проявляється появою пелени перед очима, роздвоєнням предметів, опущеними верхньої повіки, порушенням ковтання, падінням тиску.
4
Отруєння грибами здатне розвинутися навіть від вживання їстівних видів. Воно починається через 1-3 години після їжі і проявляється блювотою, проносом, здуттям, коліками. Поєднання грибів з алкоголем посилює вплив токсинів на організм. У результаті до загальних симптомів отруєння можуть приєднатися головний біль і порушення свідомості.
5
Отруєння алкоголем проявляється порушенням координації рухів, вираженим почервонінням особи, нудотою і блювотою. При сильної інтоксикації відбувається пригнічення дихання та порушення свідомості.
6
Отруєння сурогатами алкоголю проявляється нудотою, блювотою, мигтючими мушками перед очима. Через 1-2 дні наростають симптоми інтоксикації: головний біль, спрага, блювота, біль у животі, в литкових м'язах, погіршення зору. Шкіра та слизові оболонки при цьому сухі, почервонілі з синявою, мова рясно обкладений сірим нальотом. Можливі судоми і підвищений тонус м'язів кінцівок.
7
Самостійно визначити отруєння, а тим більше, відрізнити його від гострого гастроентериту досить складно. Тому якщо через кілька хвилин або годин після вживання їжі з'явилося погіршення стану з диспепсичними розладами, слід штучно викликати блювоту, випити якомога більше води, повторити блювоту і після цього звернутися до лікаря. У деяких випадках це допомагає врятувати не лише здоров'я, але й життя.