Як надати першу допомогу потерпілому.

Правильне надання долікарської допомоги сприяє ефективному лікуванню і швидкому одужанню в наступні часи. Перша допомога зводиться до швидкого позбавленню людини від впливу травмуючих чинників. Якщо який надає допомога був свідком причини травмування, це значно полегшить надання допомоги.
Вам знадобиться
  • - асептична пов'язка;
  • - чиста тканина;
  • - шини;
  • - джгут;
  • - гарячий чай;
  • - знеболюючі препарати;
  • - алкоголь;
  • - перекис водню 3% -ная;
  • - марганцевокислий калій;
  • - діамантова зелень.
Інструкція
1
Перша допомога при термічних опіках. В першу чергу слід погасити палаючий на постраждалому одяг, обливши водою, або закутавши щільною тканиною, яка не пропускає повітря.
2
Потім слід акуратно видалити горіла одяг з постраждалого. Якщо все це відбувається в холодну пору року, не варто повністю роздягати його - може розвинутися шок.
3
Накрийте обпалену поверхню асептичної пов'язкою щоб уникнути інфікування ран. При відсутності спеціальних засобів скористайтеся чистою бавовняною тканиною, яку слід пропрасувати гарячою праскою.
4
Не торкайтеся до рани руками, не пробивайте бульбашки, не відривайте прилип шматки тканини, що не змащуйте ніякими жирами і не посипайте порошками.
5
Постраждалого, загорнутого в простирадло, слід укласти в положення, що заподіює найменші страждання, на ковдру або брезент, на якому його можна буде перенести. Організуйте негайну доставку до медичного закладу.
6
Переломи кінцівок посідають перше місце в статистиці травм. Долікарська допомога при переломах практично є початком їх лікування, так як при цьому необхідно попередити такі ускладнення, як кровотеча, шок, додаткові зміщення уламків, інфекцію.
7
Перше, що слід зробити при відкритому переломі - це попередити інфікування. Для цього накладається асептична пов'язка.
8
Важливо перешкодити зміщенню кісткових відламків і травмування ними навколишніх тканин. Для цього накладають шини, які можуть бути як спеціальними, так і імпровізованими - картон, дощечки, фанера та ін.
9
Для міцної іммобілізації кісток краще використовувати дві шини, які накладайте до кінцівки з двох протилежних сторін. Крім того, шина повинна фіксувати відразу два суглоба - вище і нижче місця перелому.
10
Для профілактики шоку хворому можна дати в невеликій кількості спиртне, гаряча кава або чай, анальгін або амідопірин. Також слід його тепло укрити і швидко доставити в лікарню.
11
Перша допомога при рваних ранах. Рвані рани мають складну форму з рваними краями, часто пошкоджуються м'язи, судини, сухожилля, можливо відшарування клаптів шкіри. Такі рани піддаються сильному інфікуванню шматками тканини, шматочками землі, слиною тварин.
12
Перші заходи спрямовують на зупинку кровотечі будь-яким способом - джгутом, притисканням судин, гнітючої пов'язкою. Перед накладенням асептичної пов'язки краї рани слід обробити дезінфікуючим розчином - розчином перекису водню або зеленки.
13
Якщо рана забруднена, акуратно промийте 3% -ний перекисом водню або розчином марганцівки слаборозовим кольору, потім перев'яжіть рану.
14
У випадку, якщо присутній артеріальний кровотеча, накладіть джгут вище рани і вкладіть в нього записку із зазначенням часу накладення. Потерпілому потрібно дати «Анальгін» або «Пенталгін» і доставити в медичний заклад.