Як потрібно переходити дорогу.

На те, щоб перейти навіть саму вузьку дорогу , по якій рухається потік автомобілів, потрібно уважність, акуратність, розміреність і ніякої метушні. Зайва поспішність в такій простій справі, як перетин дороги по пішохідному переходу, може привести на лікарняне ліжко або до більш жалюгідного результату.
Інструкція
1
Намагайтеся не переходити дорогу поза пішохідними переходами! Зони, відведені для цього, позначені спеціальними знаками і розміткою, на них функціонують світлофори і виділені штучними перешкодами для водіїв. Все це зроблено з метою забезпечення безпеки пішоходів. Перед будь-яким переходом, навіть якщо це звичайна «зебра», водій завжди завчасно пригальмує і, якщо на дорозі опиниться людина, встигне зупинитися. Якщо ж ви будете переходити дорогу в недозволеному місці, то швидко скинути допустиму в місті швидкість в 60 км/ч водій, в останній момент вас який помітив, може просто не встигнути.
2
Щоб перейти дорогу , знайдіть знак, який за Правилами дорожнього руху називається «Пішохідний перехід». Кожен такий знак повинен супроводжуватися лінійної розміткою на дорожньому покритті, або «зеброю» (але не завжди). Широкі дороги та магістралі найчастіше обладнані підземним або повітряним переходом. В останньому випадку перетинати дорогу буде абсолютно безпечно.
3
Якщо ніякого переходу поблизу немає, постарайтеся дійти до найближчого перехрестя, де, найімовірніше, розташовуються пішохідні світлофори. Якщо ж і такого «помічника» ви не виявили, постарайтеся відшукати найбільш вузька ділянка дороги, де немає розділової смуги і ніяких перешкод, у тому числі огороджень.
4
На переході, обладнаному світлофором, дочекайтеся зеленого сигналу (для пішоходів). На переході без світлофора дочекайтеся, поки проїде остання машина або потік машин зупиниться, пропускаючи людей. Переконайтеся у відсутності рухомих транспортних засобів. І тільки після цього переходите дорогу . Якщо дорога однонаправлена, не забувайте дивитися наліво. Якщо ж транспортний потік різноспрямований, подолавши половину, поверніть голову направо і, переконавшись у відсутності рухомих машин, пройдіть частину шляху.
Зверніть увагу
Навіть зелений сигнал світлофора, «лежачий поліцейський» і «зебра» на пішохідному переході не дають повної безпеки, а тому завжди простежте за рухом автомобілів перед тим, як перейти дорогу.Дорогу слід переходити, тобто йти кроком, а не бігти, їхати на велосипеді і т.п.