Як зупинити кровотечу при пораненні.

Травматична кровотеча настає внаслідок пошкодження судин, капілярів або артерій і є одним з ознак рани. Розріз, удар або укол порушують стінки судин, в результаті цього з них починає витікати кров. Сильне кровотеча може призвести до втрати свідомості і навіть смерті. Тому ви повинні знати, як правильно зупинити кров, щоб допомогти пораненому до приїзду лікарів.
Вам знадобиться
  • - марля;
  • - бинт;
  • - вата;
  • - джгут.
Інструкція
1
Капілярне кровотеча виникає лише при поверхневих ранах, кров виділяється з рани краплями. Так як крововтрати при такому пораненні незначні, кров легко зупинити за допомогою накладання чистої марлевої пов'язки, попередньо обробленої перекисом водню. Зверху марлі покладіть шар вати і перев'яжіть бинтом. Якщо під рукою немає бинта і марлі, перев'яжіть кровоточить місце чистим носовою хусткою. Не використовуйте ворсистий матеріал, оскільки це загрожує зараженням рани (з тієї ж причини не накладайте вату на відкрите ушкодження).
2
При більш глибоких ранах (колотих і різаних) виникає венозний кровотеча , при цьому ви можете спостерігати рясне витікання темно-червоної крові. Небезпечний момент при такому пораненні - можливе всмоктування повітря в судини. Якщо повітря дійде до серця, може настати смерть. Зупиніть кровотеча з вени тугою пов'язкою. Вона діє як давить фактор, який притискає пошкоджені стінки судин, і кровотеча припиняється. Якщо у вас не виявилося під рукою аптечки і давить, а кровотеча з рани дуже сильне, притисніть місце виділення крові пальцями. При перебігу крові з вени верхньої кінцівки - досить часом просто підняти руку вгору.
3
Найнебезпечніше з усіх видів кровотеч - артеріальний, воно виникає при глибоких колотих і рубаних ранах. Артеріальна кров має яскраво-червоний колір і б'є струменем під великим тиском, в результаті чого може відбутися повне знекровлення потерпілого. Зупиніть приплив крові до пораненого місця шляхом пережатия артерії пальцем трохи вище місця пошкодження. Але дана міра є тимчасовою. Затискайте артерію до тих пір, поки не підготуєте і не накладіть пов'язку, що давить. У деяких випадках доводиться накладати джгут.
4
Якщо під рукою не виявилося джгута, можете використовувати косинку, краватка, носову хустку або підтяжки. Накладіть імпровізований джгут відразу ж після отримання травми трохи вище кровотечі. Місце накладення джгута покрийте шаром марлі, щоб не допустити пошкодження нервів або шкіри. Правильно зав'язаний джгут повністю припинить приплив крові в пошкоджену кінцівку, однак, не залишайте його довше, ніж на дві години, оскільки може відбутися відмирання кінцівки.
5
При кровотечі з найголовнішою людської артерії - сонної - негайно здавите рану пальцями або навіть кулаком. Потім набийте рану великою кількістю стерильної марлі. Даний спосіб зупинки крові називається тампонуванням. Після перев'язки кровоточивих місць дочекайтеся приїзду швидкої допомоги або доставте потерпілого в медичний заклад.