Як відмовитися від підвищення.

Пропозиція зайняти більш високу посаду не завжди може бути бажаним. Якщо ви не уявляєте себе в ролі керівника, не хочете залишати нинішню сферу діяльності, а відповідальність, яка звалиться на ваші плечі, здається непосильною, навчитеся ввічливо і твердо говорити начальнику «ні».
Інструкція
1
Якщо працюєте в організації давно, напевно вивчили характер і звички боса. Намагайтеся поговорити, коли він перебуває в гарному настрої, а також готовий вислухати і тверезо оцінити всі аргументи.
2
Ретельно підготуйтеся до розмови з шефом. Озвучений відмова не повинен бути голослівним - приведіть переконливі факти. Наприклад, пошліться на те, що ваш досвід недостатній, щоб виконувати нові функції. Якщо пропонують зайняти керівний пост, переконайте начальника, що ви набагато успішніший виконавець і зовсім не готові управляти людьми. Ваші сумніви не повинні бути засновані на власному страху або невпевненості, навпаки, позиціонує себе як грамотного і відповідального працівника, якому небайдуже майбутнє фірми.
3
Деякі фахівці, досягнувши великих висот в певній сфері, свідомо не хочуть просуватися по кар'єрних сходах. Якщо ви один з них, доведіть, що зможете бути максимально корисним на нинішньому місці.
4
Намагайтеся дотримати баланс між особистими і професійними причинами відмови. В бесіді не варто керуватися виключно сімейними обставинами. Адже для боса ви, насамперед, професіонал, якому надано велику довіру. Обов'язково подякуйте начальника за пропозицію.
5
Ваша розмова з шефом повинен протікати в тактовної і недвозначною формі. Під час бесіди будьте максимально відверті і чесні. Якщо керівник побачить в вас не байдужого спостерігача, а людини, по-справжньому зацікавленого у спільній справі, відмова буде прийнятий більш прихильно.
6
Говоріть однозначно і чітко. Уникайте в розмові ухильних і туманних фраз, інакше мова може бути неправильно витлумачена. При необхідності проявіть твердість в сукупності з переконливими аргументами, і ваші слова не видадуться зухвалістю чи невдячністю. Це дозволить домогтися свого і зберегти з керівником хороші стосунки.