Як визначити вологість пара.

Для визначення вологості пара сучасні фахівці часто використовують спеціалізовані прилади, засновані на механічному відділенні води, на перегрів за допомогою електричного струму і т.д. Але як визначити вологість пара , якщо подібного роду пристроїв не є під рукою?
Вам знадобиться
  • - два термометра (рідинних ртутних);
  • - невеликий шматок марлі;
  • - посудина;
  • - таблиця для визначення точки роси;
  • - Психрометричний таблиця.
Інструкція
1
Спосіб первийОтберіте невелику пробу повітря в підготовлений заздалегідь герметичний посудину. Охолодіть посудину з вмістом. Охолоджуючи повітря в посудині, необхідно постійно контролювати весь процес, щоб не упустити того моменту, коли на стінках посудини з'являться краплі роси.
2
Зафіксуйте температуру, при якій утворюються перші краплі роси. Саме ця цифра і буде точкою роси, при якій наявний в посудині пар буде ставати насиченим і почне поступово перетворюватися в рідину.
3
Визначте за таблицею щільність насиченого пара , відповідну виміряної температурі. Отримана цифра буде показувати абсолютну вологість пара .
4
Спосіб второйВозьміте два підготовлених термометра. Обмотайте бульбашка одного з них, в якому знаходиться ртуть, декількома шарами марлі. Опустіть обмотану частина у воду і вийміть на повітря. Зачекайте, поки температура не зафіксується на термометрах. При цьому слід знати, що температура на вологому термометрі буде нижчою, ніж на сухому. Запишіть температури і знайдіть їх різниця.
5
Знайдіть за психрометричні таблиці стовпець зі значенням, яке показував сухий термометр. Взяти можна саме близьке значення в таблиці, якщо немає точного. Проведіть по рядку до перетину стовпців, в якому стоїть цифра, що відповідає вирахуваною різниці температур.
6
Подивіться цифру. Вона буде вказана у відсотках і означатиме відносну вологість (?). Знайдіть за другий таблиці щільність насиченого пара (? Н) для температури, показаної сухим термометром.
7
Знайдіть вологість пара , помноживши знайдену відносну вологість (?) На щільність насиченого пара (? Н) та розділивши отриманий результат на 100%, тобто за формулою:? =? *? Н/100%