Як обв'язати серветку.

Щоб повністю перетворити тканинну серветку і перетворити її в унікальний виріб, досить виконати красиву облямівку гачком. Для цього необхідно обробити краї полотна і вибрати відповідний узор. Оптимальний варіант витонченої обв'язки - це симетричні фестони, які створюються за допомогою різних чергувань стовпчиків і повітряних петель.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - ножиці;
  • - робоча і допоміжна нитки;
  • - голка;
  • - праска;
  • - крохмаль;
  • - вода.
Інструкція
1
Підготуйте тканинну серветку до обв'язки гачком. Для цього акуратно підігніть її краї на висоту 0,5 см. В кутках полотна прямокутної форми зробіть косі надрізи; у круглого вироби виріжте крайові клини - це позбавить від зайвих потовщень на тканини.
2
Зробіть ручну намітку подгибки контрастною ниткою. Потім введіть гачок в підставу підігнутої кромки, щоб вона виявилася всередині майбутньої обв'язки. Проткніть тканину, підхопите робочу нитку і закріпіть її вузликом.
3
Починайте обв'язувати серветку простими стовпчиками (без накиду), розташовуючи їх на відстані 2-3 мм один від одного. Підберіть відповідний узор для облямівки і порахуйте отримані стовпчики на кожній стороні обв'язаного полотна. Їх кількість повинна бути кратним числу елементів раппорта (повторюваного малюнка обв'язки).
4
Якщо петель не вистачає для виконання візерунка, зробіть 1-2 додаткових ряду стовпчиків. На кутах полотна вив'язувати по парі петель з одного нижчестоящого стовпчика, поки не здійсните потрібну кількість збільшень.
5
Спробуйте обв'язати серветку витонченими фестонами в 5 рядів. У наведеному прикладі число петель основи має ділитися на 7. Для першого декоративного ряду зробіть 3 петлі повітряної ланцюжка, потім стовпчик з накидом в четверту від гачка петлю.
6
Далі послідовно чергуйте: повітряну петлю; простий стовпчик; повітряну петлю. Ряд завершите двома стовпчиками з накидом.
7
Приступайте до другого ряду. Почніть його з чотирьох повітряних петель; простий стовпчик зробіть в першу повітряну петлю (вона розташовується між стовпчиками нижчестоящого ряду). Потім: 3 повітряні дужки і простий стовпчик.
8
Виконуйте послідовно: 7 повітряних петель; простий стовпчик в третю петлю повітряної ланцюжка (дві дужки пропускаються). 4 рази повторите: 3 повітряні дужки і стовпчик без накиду, поки на полотні не сформується 4 арки.
9
Працюйте за описом кроку №8. Ряд завершать 2 арки і останній стовпчик без накиду, який увійде в підйомну петлю першого ряду.
10
Третій ряд починайте з чотирьох ланок ланцюжка, потім виконайте простий стовпчик; 3 повітряні петлі і знову стовпчик без накиду.
11
В поточний ряд увійдуть «вузлики», або пишні стовпчики. Для їх виконання потрібно зробити накид, ввести гачок в петлю підстави і витягнути нову дужку. Знову накинути нитку на гачок і через ту ж основу протягти іншу повітряну петлю. Повторіть ці маніпуляції 2 рази, після чого пров'яжіть все нитяні дужки з гачка.
12
Продовжуйте третій ряд трьома повітряними петлями; потім зробіть «вузлик» в верх нижчестоящої арки з семи ланок. Зв'яжіть 3 повітряні дужки і виконайте повторний пишний стовпчик в ту ж арку.
13
Зробіть 3 петлі ланцюжка, потім в наступну арку (вона складається з трьох дужок) - стовпчик без накиду. Повторіть ці маніпуляції 3 рази, щоб утворилися 3 нові нитяні арки.
14
Повторюйте ряд за зразком кроків №12-13. Завершіть його трьома повітряними петлями; стовпчиком без накиду; повітряної петлею і стовпчиком з накидом.
15
Четвертий ряд продовжить раппортов: спочатку 4 петлі повітряної ланцюга і 1 стовпчик без накиду. Далі чергуйте: 4 повітряні петлі і «вузлик» (2 рази); 4 повітряні петлі і простий стовпчик; 3 повітряні петлі і ще стовпчик без накиду (2 рази). Ряд закінчите трьома повітряними нитяними дужками і простим стовпчиком.
16
П'ятий ряд завершить обв'язку серветки. Зробіть 4 повітряні петлі, потім стовпчик без накиду і далі повторюйте: 5 повітряних петель; 4 «вузлика»; 5 повітряних петель; простий стовпчик; 3 повітряні петлі, ще стовпчик без накиду - і так далі по периметру полотна.
17
В кінці обв'язки - 5 повітряних петель; стовпчик без накиду; остання повітряна петля і стовпчик, який замкне облямівку в єдине ціле. Відріжте робочу нитку, а невеликий хвіст вправьте в полотно з вивороту. Обережно видаліть намітку з готового виробу.
Корисна порада
Щоб фестони розправилися і добре тримали форму, накрахмальте серветку. Розведіть крохмаль (25 г) у воді (200 г) і заваріть суміш в окропі. Коли рідина трохи охолоне, змочіть в ній обв'язку і вичавіть. Для сушки розправте виріб на рушник і акуратно заколіть шпильками всі елементи візерунка.