Як обтягувати ґудзики.

Якщо до моделі одягу або тканини важко підібрати підходящу застібку, спробуйте використовувати гудзики , обтягнуті тканиною. Вони завжди гармонійні і не помітні на одязі, практично складають з нею єдине ціле. Крім того, обтягнута тканиною ґудзик може стати справжньою родзинкою, якщо ви вишиєте на ній візерунок бісером або, наприклад, пришиєте паєтки.
Вам знадобиться
  • - гудзик;
  • - тканина;
  • - нитка;
  • - голка;
  • - ножиці;
  • - вата або синтепон.
Інструкція
1
Підберіть підходящу гудзик потрібного діаметру, бажано на ніжці. Краще всього, якщо зовнішня поверхня буде гладкою, без малюнка і опуклостей.
2
Покладіть ґудзик на шматок тканини і намалюйте коло, діаметр якого буде в два рази більше діаметра гудзики . Якщо тканина не сипуча, можете залишити на підгин лише кілька міліметрів, а краї сипучої краще трохи обпалити сірником. Для того щоб обшивати багато гудзиків, краще зробити трафарет з паперу та розкроювати тканину по ньому.
3
Прикладіть тканину до лицьовій стороні гудзики та оцініть отриману поверхню. Можливо, результат буде краще, якщо підкласти трохи вати або синтепону або надати форму за допомогою картонного кружечка.
4
Візьміть голку з ниткою і прошийте коло з тканини по периметру, в 2-3 мм від краю. Врахуйте, що при затягуванні занадто деякі тонкі тканини можуть просто розпастися на окремі нитки, і роботу доведеться починати спочатку. При роботі з таким тканинами вирізайте і обшивають завжди з запасом.
5
Якщо ви обшиваєте гудзик з дірочками, відразу продумайте, як вона буде пришита надалі до одягу. Можливо, вас влаштує варіант прошивания наскрізь через обшивку, а може бути, ви заздалегідь (вже на цьому етапі) проденете через отвори досить товсту коротку нитку і виведіть кінчики на внутрішню сторону гудзики .
6
Трохи стягніть нитку і покладіть всередину гудзик. Затягніть нитку якомога сильніше. Перехопіть протилежні краї тканини між собою декількома стібками і затягніть вузлик. Якщо робота вийшла досить акуратною, можете пришивати гудзик до виробу в такому вигляді.
7
Щоб зробити гудзик більш красивою, пришийте подклад. Для цього з тієї ж або іншої тканини виріжте кружок точно такого ж діаметру, що і гудзик.
8
Прикладіть його зсередини, підігніть край на 2-3 мм і дуже обережно, потайними стібками, пришийте до гудзика. Врахуйте, що пришивати таку гудзик до одягу доведеться навмання, так як, щоб протягнути нитку крізь ніжку, доведеться протикати подклад наскрізь.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fv99Chguryo
Обтягнуті тканиною гудзики мають широке застосування в рукоділлі. Вони можуть виконувати як декоративні функції, так і використовуватися за призначенням, в якості застібок. Самостійно зробити такі ґудзики не представляє особливої праці.
Вам знадобиться
  • - гудзики на ніжці зі знімною основою;
  • - тканина;
  • - ножиці;
  • - нитка з голкою.
Інструкція
1
Підготуйте гудзик, акуратно відокремивши підставу від верхньої частини (капелюшки). Підберіть тканину, якою будете обтягувати гудзик. Матеріал повинен бути достатньо тонким і еластичним.
2
Виміряйте діаметр капелюшка вашої гудзики. На ділянці тканини з необхідним малюнком накресліть коло, у якої діаметр буде в 1,5 рази більше діаметра капелюшка. Зіставте капелюшок гудзики з накресленої окружністю на тканині. Зображення малюнка не повинно виходити за межі капелюшки. Виріжте коло з тканини. Якщо краї тканини схильні осипання, то їх можна зміцнити. Для цього достатньо нанести тонким шаром клей ПВА на краю вирізаного кола з тканини.
3
Прошийте на руках шов по діаметру вирізаного кола. Робіть стібки невеликими (по два - три міліметри). Це дозволить рівномірно провести збірку країв тканини. Залиште вільними обидва кінці нитки.
4
Покладіть капелюшок гудзики ніжкою вгору в центр вирізаного кола. Потягніть за обидва кінці нитки, рівномірно прісборівая краю тканини. Досягніть щільного облягання гудзики тканиною . Зав'яжіть кінці нитки на подвійний узел.Можно зробити м'яку, об'ємну гудзик. Для цього між тканиною і ґудзиком покладіть трохи синтепону. Він досить еластичний, легко стискається, дозволяючи застібати гудзик. У той же час, після стиснення, швидко набуває первісну форму.
5
Зберіть гудзик, поєднавши підставу з капелюшком. Можна додатково зміцнити деталі гудзики. Для цього на верхню частину підстави попередньо нанесіть тонкий шар клею.
6
Аналогічним способом зробіть інші гудзики.
Корисна порада
Залежно від поставлених цілей, тканину можна додатково декорувати вишивкою нитками, бісером, намистинами або паєтками, аплікацією і т.д. А також використовувати мереживо замість тканини або разом з нею (другим шаром).