Що не перезарядити акумулятор.

Більшості автомобілістів відомо, що проблеми з акумуляторної батареєю можуть мати місце не тільки в разі її недозарядке, але і коли АКБ перезаряджаючи надміру. Іншими словами, неможливість завести автомобіль в мороз - далеко не найбільша неприємність, яка трапляється при неправильній зарядці та експлуатації акумулятора.
Вам знадобиться
  • - зарядний пристрій.
Інструкція
1
Виною виходу з ладу автомобільного акумулятора може стати несправність генератора, внаслідок чого АКБ отримує зайвий заряд, або недосвідченість автомобіліста, який допустив перезарядку. Недозаряженность в період зимових морозів може призвести до сульфатации пластин і навіть до зміни полярності деяких банок. У жаркий сезон перезаряжение викликає руйнування плюсових пластин і осипання активної маси. Все це призводить до скорочення терміну служби акумулятора.
2
Якщо ваш автомобіль не заводиться, природно припустити, що потрібно зарядка. Друга ознака її необхідності - щільність електроліту нижче 1,25 г/м & sup3.
3
Від'єднайте акумулятор. Відкрийте заливні горловини, якщо такі є. З'єднайте акумулятор із зарядним пристроєм. Включіть в мережу.
4
При зарядці величина сили струму не повинна перевищувати 0,1 А від значення його ємності. Повільна зарядка більш корисна для акумулятора. Наприклад, якщо ви заряджаєте батарею на 12 В, 55 А/ч, то сила струму не повинна перевищувати 5,5 А. Час зарядки при цьому приблизно 10 годин.
5
Час від часу перевіряйте напругу АКБ, щільність і температуру електроліту - якщо вона досягла 45 градусів, зменшіть ток вдвічі або призупините зарядку.
6
Для нормальної роботи акумулятор повинен отримати заряд в 1,5 рази перевищує його номінальну ємність. Надлишки витрачається на хімічні перетворення.
7
Звертайте увагу на рекомендації виробника. Якщо сила струму при зарядці менше зазначеної, лужні акумулятори втрачають ємність. Якщо напруга і щільність електроліту залишаються постійними протягом 2 годин і відбувається виділення газів з усіх осередків - акумулятор заряджений.
8
У разі коригування щільності АКБ заряджають протягом 40 хвилин при напругою 15-16В. При цьому відбувається активне перемішування електроліту.