Як відіпрати іржу з одягу. чи можна відіпрати іржу.

При контакті матеріалу з металевими предметами можуть залишатися іржаві плями, які насилу відпираються. Але за допомогою різних миючих засобів від них все ж можна позбутися. Головне, проявляйте обережність, щоб не зіпсувати річ.
Інструкція
1
Якщо пляма з'явилася на білому матеріалі, вдамося до допомоги відбілювача, що містить хлор. Засіб бажано брати у вигляді гелю, знайти подібне нескладно - запитаєте в будь-якому магазині побутової хімії. Нанесіть на пляму і залиште на кілька хвилин. Після цього виперіть річ з порошком. Якщо пляма так і залишилося, повторіть обробку. Не можна використовувати відбілювач на делікатних тканинах. В цьому випадку краще підійде будь кисневмісний плямовивідник.
2
Видаляйте іржу з одягу за допомогою лимонної кислоти, якщо тканина пофарбована в яскраві тони, які можуть зблякнути при контакті з відбілювачем. Капніть на пляму трохи лимонного соку і почекайте, потім виперіть. Замість цитрусового плода підійде і кристалізована кислота, яка продається в пакетиках. Розведіть її в теплій воді, змочіть пляму і залиште на 10-15 хвилин.
3
Розведіть 2 столові ложки оцтової кислоти в декількох літрах води. Замочіть виріб у розчині на ніч. Колір не зблякне, так як кислота має закріплюючими тон властивостями, якщо, звичайно, ви не забудете вчасно випрати і прополоскати одяг.
4
С делікатних тканин видалити іржу можна розчином рідини для миття посуду, в яку доданий гліцерин (в рівних пропорціях). Нанесіть на пляму, залиште на кілька годин, потім виперіть вручну з додаванням у воду порошку.
5
Скористайтеся допомогою щавлевої кислоти. Зробіть розчин - 2-3 столові ложки кислоти на склянку холодної води. Змочіть розчином пляму, а через пару годин виперіть річ.
6
Зверніться в хімчистку, якщо всі ваші зусилля не увінчалися успіхом. Вам видалять пляма професійними засобами, які більш ефективні і не руйнують структуру тканин. Забрати чисту річ ви зможете вже в цей же день або на наступний - залежить від кількості замовлень в хімчистці.
Іржа доставляє безліч незручностей господаркам, адже відіпрати її часом зовсім непросто. Але все ж існує кілька способів позбавлення від її плям, якими варто скористатися відразу ж після їх появи.
Інструкція
1
Використовуйте лимон. Лимонна кислота - відмінний помічник у боротьбі з плямами іржі. Розріжте лимон навпіл і видавіть сік прямо на тканину. Потім проведіть по плямі через марлю або іншу тканину гарячою праскою. З другої половини лимона сік видавіть на ватний диск і після процедури з праскою протріть пляму цим диском. Потім в теплій воді промийте тканину. Пляма має відійти.
2
Лимонний сік можна застосувати і по-іншому. Видавіть його на пляму, зверху насипте поварену сіль (не шкодуйте, вона повинна з гіркою покривати пляма). Залиште тканину з цією сумішшю на ніч, потім змийте водою сіль і виперіть річ, як зазвичай, в машинці.
3
Оцтова кислота - також хороший спосіб вивести іржу. Розведіть у склянці води одну чайну ложку оцтової кислоти, доведіть розчин до стану, що передує кипінню. Опустіть тканину з плямою на 20-30 секунд в гарячий розчин, потім змийте водою. Якщо з першого разу не допомогло, виконайте те ж саме ще пару раз.
4
Використовуйте гидросульфат. Цей метод особливо добре допоможе тим, хто виявив іржаві плями на білих тканинах. Розведіть чайну ложку гідросульфату в склянці води, нагрійте рідину приблизно до 60 градусів. Опустіть тканину на 2-3 хвилини, потім промийте теплою водою.
5
Для кольорових тканин, забруднивши іржею, підійде наступний спосіб. Приготуйте суміш гліцерину, мила і води в співвідношенні 1: 1: 1. Втирайте її в пляма, а через добу ретельно змийте теплою водою.
6
Якщо ви боїтеся зіпсувати тканину, то скористайтеся щадними засобами для виведення плям або ж милом для плям. В обох випадках дотримуйтеся наступних правил: нанесіть засіб на пляму у великій кількості і залиште відмокати на 15 хвилин. Потім потріть руками місце плями як при ручному пранні. Далі відправляйте річ в пральну машину, додавши до порошку плямовивідник. В такому випадку пляма відпирається практично в ста відсотках випадків.