Як поводитися з електрикою.

С електрикою слід поводитися обережно, особливо вдома, ремонтуючи техніку або установче обладнання. Більшість травм від електрики трапляються саме в побуті через неуважність і порушення правил безпеки.
Інструкція
1
Щоб уникнути короткого замикання та порушення ізоляції, не слід робити кілька простих речей: вішати на проводи будь-які предмети, поміщати електричні дроти занадто близько до гілок дерев, інших проводах або покрівлі. Також не варто фарбувати шнури і класти їх за батареї і труби опалення. Чи не заклеюйте відкриту електропроводку шпалерами, газетами та іншими оздоблювальними матеріалами, які не кріпите дроти цвяхами.
2
Перш ніж вкручувати в стіну шурупи, свердлити, забивати цвяхи, точно дізнайтеся місце розташування прихованої проводки. Використовуйте тільки побутову електродриль, вона призначена спеціально для домашнього користування. Строго дотримуйтесь інструкцій до електричних приладів.
3
Ніколи не торкайтеся одночасно до заземленого предмету (труби, батареї, газові плити) і струмоприймачів. Слідкуйте за справністю електрозажігалкі для газової плити. Обережно користуйтеся електрикою в сирих приміщеннях з цегляними, земляними або бетонними підлогами.
4
Не користуйтесь саморобними електроприладами. Ніколи не торкайтеся до обірваного проводу, зверніться в житлово-експлуатаційну контору або в місцеве відділення електромереж за допомогою в усуненні неполадок і обривів. Ізолюйте маленьких дітей від контакту з електрикою . Поясніть їм правила користування електроприладами.
5
Проводи не повинні мати несправностей, не використовуйте прилад з пошкодженим шнуром. Витягуючи провід з розетки, тягніть тільки за вилку. Тимчасову електропроводку встановлювати небажано. Наливайте воду тільки в вимкнені електрочайники та кавоварки.
6
Міняти лампочки, чистити електроприлади, міняти вимикачі та розетки можна тільки при вимкненому електриці або відсутності напруги. Перш ніж піти з дому, вимикайте електрику. Перегоріли запобіжник відразу замініть на новий. Не використовуйте у ванній кімнаті електроприлади і ніколи не торкайтеся їх мокрими руками.