Як забезпечити пожежну безпеку.

Щорічно тисячі росіян гинуть від пожеж. А адже більшість трагічних випадків можна було запобігти, дотримуючись найелементарніші правила. Основні дії, спрямовані на забезпечення пожежної безпеки, дуже прості і доступні навіть без спеціального навчання.
Вам знадобиться
  • - вогнегасники;
  • - детектори диму;
  • - план евакуації;
  • - автоматична система сповіщення про пожежу або система "Розумний будинок".
Інструкція
1
Встановіть в кожній кімнаті вашого будинку і в підсобних приміщеннях детектори диму. Це найкраща зброя для попередження про пожежу. Обов'язково раз на місяць перевіряйте працездатність детекторів, а раз на рік міняйте акумулятори. Деякі виробники радять замінювати детектори раз в 10 років, навіть якщо вони знаходяться в робочому стані.
2
Якщо дозволяють кошти, встановіть автоматичну охоронно-пожежну сигналізацію або систему гасіння пожежі. Така система не тільки передасть інформацію про нинішньому пожежі, але і включить автоматичні установки пожежогасіння та димовидалення.
3
Купіть вогнегасники в кожну кімнату, в кухню і гараж. Їх наявність необхідно при гасінні невеликого вогню. Дуже часто маленький вогнище спалаху переростає у великий пожежа за той час, що це вас несе в пошуках засоби гасіння.
4
Використовуйте в своєму будинку вуглекислотні вогнегасники. Після гасіння вогню вуглекислота просто випаровується, практично не залишаючи слідів. Регулярно перевіряйте працездатність засобів гасіння пожежі.
5
У будь-якому офісі план евакуації при пожежі є обов'язковим документом. Чому ж такого плану немає в вашому домі? Розробіть по можливості два шляхи евакуації з кожної кімнати, намалюйте схеми і поясніть їх членам своєї родини.
6
Встановіть пожежні драбини для верхніх поверхів. Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, познайомтеся з сусідами і обговоріть питання евакуації разом з ними. Забезпечте можливість просування по поверхах, сходам або з балкона на балкон.
7
Поповніть всіх своїх рідних діям при пожежі. Проведіть навчальну тривогу в ігровій формі. Навчіть дітей та дорослих перевіряти двері на нагрів перед відкриванням, захищати органи дихання від диму, користуватися вогнегасником. Кілька разів пройдіть по маршруту евакуації. Ці нескладні навички можуть врятувати життя в екстремальній ситуації.
8
У приватному будинку всі дерев'яні деталі стін, перекриттів і підлоги повинні мати пожаростойкий просочення. Завжди звертайте увагу на клас пожежної безпеки при виборі оздоблювальних матеріалів. Не забувайте, що деякі пластики практично не горять, зате при плавленні і нагріванні дають велику кількість отруйного диму.
9
Між нагрівальними приладами та стінами обов'язково має бути відстань. Не встановлюйте електричні прилади в глухі ніші, де не відбувається руху повітря. Якщо такій ситуації уникнути не можна, влаштовуйте примусову вентиляцію подібних куточків.
10
Не перевантажуйте проводку і розетки. Одна розетка розрахована на підключення не більше, ніж двох побутових електроприладів.
11
Все електричні кабелі повинні бути справні. Якщо в будинку є тварини, прибирайте всі дроти і подовжувачі в недоступне місце. Не секрет, що кішки і собаки люблять їх гризти, а там недалеко і до короткого замикання.
12
Обов'язково поясніть своїм дітям небезпеку гри з сірниками, запальничками. Кожна дитина повинна знати про властивості збільшувальних стекол або можливості легкого займання деяких пластмас навіть на звичайній електричній лампі.