Як годувати курей.

Кури вважаються одними з найлегших в розведенні домашніх тварин. Вони невибагливі в їжі, практично не хворіють, можуть нестися круглий рік, а м'ясо їх поживно і дієтично. Але щоб курка залишалася здоровою, її потрібно правильно годувати.
Інструкція
1
На птахофермах курей годують спеціальним комбікормом, до складу якого входять всі необхідні птаху поживні речовини, мікроелементи і вітаміни. Курка, яка живе на присадибній ділянці, що має можливість вільного вигулу, здатна сама забезпечити собі повноцінний раціон, господареві залишиться тільки підгодувати її ввечері невеликою кількістю зерна.
2
Якщо ж домашні кури живуть в обмеженому просторі, то доведеться потурбуватися складанням для них збалансованого меню. Годувати їх необхідно 2-3 рази на день сухим і вологим кормом. Краще якщо, сухе зерно буде у курей в постійному доступі в годівниці для вільного поїдання, а ось вологі мішанки варто давати в невеликій кількості, яка кури зможуть з'їсти за 1 раз. Несвіжий корм моментально притоптують птахом, є його ніхто вже не буде.
3
Якщо кури несуться, корм їх повинен містити достатню для утворення шкаралупи кількість кальцію. Можна скористатися спеціальними мінеральними добавками, а можна додавати в корм потовчений крейда і звичайну кісткову муку. Не викидайте яєчну шкаралупу в сміття, краще збирайте її і віддавайте курям, вона для них бажані ласощі.
4
Вільно гуляє курка постійно риється в землі, вишукуючи піщинки, камінчики й інший грубий сор, необхідний її шлунку для успішного травлення. Курка, що сидить в неволі, цього позбавлена. Господар повинен враховувати цей факт при складанні меню і вводити в корми спеціальні добавки.
5
Навесні кури, як і всі живі істоти, відчувають авітаміноз, тому потребують підгодівлі вітамінами. Найлегше зробити це, замочивши ячмінь або пшеницю, і давши їм прорости. Такий корм буде не тільки корисним, але й доведеться птахам за смаком. Хоч вони і кури, але вони теж люблять поласувати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-ZJTj1rqW8s
Зверніть увагу
У курей завжди повинен бути доступ до чистої води.