Що не посковзнутися на льоду.

Як тільки починає припікати весняне сонце і сніг трохи тане (або перші осінні морози звертають на лід вчорашні калюжі), всі дороги перетворюються на справжній каток. Ця проблема знайома всім, оскільки служби ЖКГ не завжди встигають вчасно посипати крижані доріжки піском і сіллю. Як же не посковзнутися на льоду і не отримати травму в цей складний період?
Вам знадобиться
  • - зручне взуття;
  • - шипи;
  • - лейкопластир;
  • - металеві тирса;
  • - обезжириватель;
  • - гумовий клей;
  • - лижні палиці.
Інструкція
1
Постарайтеся по дорозі додому або на роботу заздалегідь запам'ятати рельєф дороги. Так для вас не стануть несподіванкою круті крижані спуски або підйоми, ви зможете вибрати найбільш освітлену дорогу, яку найчастіше посипають піском.
2
Підберіть хороше взуття на невисокому стійкому каблуці, з ребристою підошвою, зручною танкеткою. Ні в якому разі не ходіть на шпильках, навіть якщо вам здається, що каблук «чіпляється» за дорогу - один раз він може підвести, і зламана рука (в кращому випадку) не додасть вам привабливості.
3
Додатково обладнайте черевики шипами, це можна зробити в найближчій взуттєвої майстерні або самостійно. Купуйте підходящі пластинки в господарському магазині, промажте їх клеєм і прикладіть до знежиреної підошві. Закрутіть маленькими шевськими гвинтиками. Спосіб простіше - оклейте підошву лейкопластиром або металевими тирсою, розмішаними в гумовому клеї.
4
Якщо вас більше турбує власна безпека, ніж думка оточуючих, візьміть з собою лижну палицю, або навіть дві. Гострий кінчик буде міцно встромлятися в лід і дозволить вам впевнено спиратися на неї при ходьбі.
5
Ніколи не бігайте, навіть за йдуть автобусом. Завжди ходіть пішки, причому дрібними кроками, бажано по узбіччю тротуару, ближче до стін або заборам (дивіться при цьому, щоб з даху не звисали бурульки). Краще йти по снігу поряд з дорогою, якщо він не занадто глибокий або за старими листю.
6
Руки завжди тримайте вільними, не кладіть їх у кишені - при падінні ви просто не встигнете їх витягнути. Розмахуючи руками, ви зможете краще тримати рівновагу. Намагайтеся не носити важкі сумки з довгими ручками, вони сильно зміщують центр рівноваги.
7
Наступайте на всю підошву цілком, не піднімайте високо ноги, це той самий випадок, коли краще човгати ногами. Кожну секунду будьте готові до падіння (але сподівайтеся, звичайно, пройти без пригод), розслабте ноги в колінах і дивіться строго вниз.
8
Дуже обережно рухайтеся по щойно випав снігу. Під ним може виявитися все, що завгодно - і лід, і тротуар.