Як носити лати.

Люди, які грають в рольові ігри, а також реконструктори в ряді випадків використовують як частина військового наряду лати . І навіть якщо вони несуть тільки декоративну функцію, потрібно знати, як їх правильно одягати і вести себе в них.
Інструкція
1
Правильно виберіть одяг під обладунки. Вона повинна покривати все тіло, так як навіть легкі декоративні лати можуть стати джерелом травми, якщо надягати їх на голе тіло. Якщо ви плануєте активну діяльність в обладунках - переміщення пішки або на коні, участь в імпровізованих боях - подбайте про те, щоб одяг на вас був з натуральних і добре всмоктують зайву вологу тканин. Влітку найкраще використовувати бавовна, а взимку - вовняну білизну. Одяг не повинна сковувати рухи. Під шолом також рекомендується надіти шапочку для абсорбації зайвої поту і, при необхідності, тепла.
2
Одягніть на себе обладунки. Найчастіше це складно зробити без сторонньої допомоги, тому запросіть помічника. Спочатку надіньте обладунки на ноги. Закріпіть набедренники вище колін, а поножи - нижче. Це потрібно зробити таким чином, щоб у районі коліна утворилося деяку кількість вільної тканини, яка допоможе згинати ноги. Потім закріпіть наколінники. Далі подбайте про тулуб. Спочатку надаватися так зване намисто, якщо воно передбачено конструкцією лат. Воно закриває верхню частину грудей і частково шию. Потім поверх спереду кріпиться нагрудник, а ззаду - частина кіраси, що відноситься до спини. Після цього обладунками покриваються руки. Останнім ансамбль повинен доповнити шолом. Спробуйте пройтися у вашому вбранні і перевірити, чи добре з'єднані між собою пластини.
3
Під час носки обладунків дотримуйтесь правил, розроблених ще в Середньовіччі. Якщо ви їдете на коні, намагайтеся перенести вагу верхніх обладунків на її круп. Це зменшить тяжкість вашого озброєння.
4
Будьте обережні при носінні лат в жарку погоду, особливо якщо вони металеві. Вам в цьому випадку загрожує тепловий удар. Щоб цього уникнути, стежте за своїм станом. пийте більше води з додавання невеликої кількості солі, щоб уникнути порушення водного балансу організму.