Як визначити групу крові людини.

Популярність дієт і дозволених до вживання продуктів, заснованих на групі крові , зростає. Також, грунтуючись на ній, можна передбачити характер людини, його захоплення і навіть його долю. Знання вашої групи крові неодмінно знадобиться вам, якщо ви потрапите в лікарню. Тому варто подумати про це заздалегідь.
Інструкція
1
На більш ніж шість мільярдів чоловік припадає чотири групи крові . Залежить вона від червоних кров'яних тілець - еритроцитів, на яких є спеціальні маркери - антигени. Антигени і антитіла, що містяться в плазмі, і дозволяють визначити групу крові людини. Так, у володарів першої групи (0) зовсім немає антигенів, зате є антитіла анти-А і анти-В. Люди з другою групою крові (А) мають антигени А і антитіла анти-В. Третя група крові (В) характеризується наявністю антигенів В і антитіл анти-А. Люди з четвертою групою крові (АВ), яка вважається рідкісною, володіють повним набором антигенів, зате зовсім не мають антитіл.
2
Визначити групу крові людини можна, знаючи групи крові батьків. Якщо ви були уважні на уроках генетики, то знаєте, що генотип першої групи крові буде 00, другий - А0 або АА, третьої - В0 або ВВ, четвертої - АВ. Нескладно підрахувати, що у батьків - володарів першої групи крові може вийти тільки дитина з групою 0, якщо один з батьків володіє першою групою крові , а другий - другої, то в результаті чадо може бути або 00, або А0. Так ж ситуація буде виглядати в разі, якщо другий з батьків має третю групу крові : 00 або В0.
3
У разі якщо в одного з батьків перша, а в іншого четверта група крові , то малюк може народитися з другої або третьої: А0 або В0. У мами і тата з другою і третьою групою крові результат і зовсім непередбачуваний: можливо перша, друга, третя або четверта група. Якщо батьки мають другої та четвертої групою крові , то діти можуть бути будь-якої групи, крім першої. Аналогічна ситуація спостерігатиметься, якщо один з батьків третьої групи крові , а другий - четвертої.
4
Зрозуміло, подібний спосіб визначення крові не можна назвати надійним, тому що в багатьох випадках варіантів може бути декілька. Для того щоб точно дізнатися групу крові , краще звернутися в будь-який медичний заклад, де після взяття аналізу вам зможуть точно сказати, володарем якої групи крові і резус-фактора ви є.