Як відпочити в Домбай.

Один з найстаріших і відомих гірськолижних курортів, Домбай, розташований на території Тібердінского заповідника на висоті близько 1500 м над рівнем моря. Це район Головного Кавказького Хребта, і поряд з селищем височить найвища точка західної частини Хребта пік Домбай-Ульген, висота якого перевищує 4000 м. Близькість крутих схилів, сніг на яких лежить по 4-5 місяців, роблять ці місця справжнім раєм для любителів гірських лиж. Але відпочити в Домбай можна цілий рік.
Інструкція
1
Звичайно, рівень сервісу і устаткування гірськолижних спусків Домбая значно програє тій же Красній Поляні, не кажучи вже про європейські курортах. Але фанатів тутешніх місць щорічно привертає сюди їх унікальна краса і кристально чисте повітря, який зцілює легеневі захворювання. Якщо ви вирішили відпочити в цих місцях, то найближчий аеропорт і залізнична станція знаходяться в Мінеральних Водах. Доїхати сюди рейсовими автобусами можна із Ставрополя.
2
За цінами Домбай обійдеться вам майже в 2 рази дешевше, ніж Червона Поляна. Житло для туристів тут будується у великій кількості, і проблеми з розміщенням немає практично весь сезон. Заздалегідь подбати про нього слід, лише якщо ваш відпочинок збігається з новорічними та студентськими канікулами.
3
Ви можете зняти повністю квартиру в житловому будинку, і з вас візьмуть лише її вартість незалежно від кількості осіб, які будуть в ній проживати. Можливість готувати самим, гаряча вода та опалення вам буде забезпечено завжди. Квартири чисті і затишні, обладнані всіма побутовими приладами.
4
Але в Домбай величезний вибір пансіонатів та готелів, де сніданок може входити у вартість проживання. Вартість номерів може розрізнятися досить сильно. Можна знайти готель, де двомісний номер обійдеться вам в 2, але є і за 6000 рублів.
5
Продукти харчування завозять в магазини, все, що необхідно, ви купите там. Веселий вечеря з компанією ввечері в ресторані може коштувати по 500 рублів з людини. Днем ви можете перекусити в одному з численних кафе, які розташовані поруч з пунктами підйомників. Але краще поцікавтеся у продавців місцевих сувенірів, яке кафе вони б вам порадили - годують там не дуже добре і часто, наявний у всіх меню лагман нагадує борщ з макаронами.
6
Пункти прокату в великій кількості є і при готелях в селищі, і на трасах, так що спорядження ви собі можете підібрати завжди. Селище маленький і до підйомників з його будь-якої точки можна дійти пішки в гірськолижних або черевиках для сноуборду.
7
Коли закінчується гірськолижний сезон, селище стає порожнім - основного населення тут небагато. Але сюди приїжджають ті, хто любить гори. З місцевими провідниками тут організовують кінні та піші туристичні екскурсії по красивих маршрутам. В серпні - час справжніх білих грибів та лісових ягід - суниці, чорниці.