Як визначити середньомісячну температуру.

Середньомісячна температура повітря є одним з важливих кліматичних показників. Його використовують метеорологи в своїх спостереженнях, агрономи, щоб спрогнозувати початок посівної, а також різні вчені у своїх експериментах. Даний показник становить інтерес і для простих людей, які цікавляться явищами, що відбуваються в атмосфері.
Вам знадобиться
  • - точний термометр;
  • - щоденник спостережень;
  • - середньодобова температура за кожен день місяця;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Щоб обчислити середньомісячну температуру повітря (середній температурний показник за якийсь конкретний місяць), складіть всі середньодобові значення.
2
При обчисленні середньодобової температури повітря проводите кілька вимірів. Тип використовуваного при цьому термометра буде залежати від вашої мети. Звичайний спиртової термометр краще перевірити по еталонному, так як спиртові прилади мають властивість застарівати. Ртутний прилад взимку використовувати не рекомендується, при сильних морозах він може вийти з ладу.
3
Градуировка шкали залежатиме від необхідної точності. Звичайний спиртової термометр має точність в один градус. Якщо пред'являються досить високі вимоги до визначення температурного режиму, використовуйте прилад з більш дрібної градуировкой, що має показники до сотих або тисячних часток градуса.
4
Ставлячи експеримент в теплу пору року, стежте, щоб термометр знаходився в тіні. Умови спостережень повинні бути однакові, інакше вам не уникнути помилок. Запишіть в щоденник спостережень показання термометра вранці, в обід, ввечері, опівночі. Складіть їх, розділіть на 4 (кількість спостережень).
5
Складайте позитивні і негативні числа точно так, як і завжди. Приміром, якщо вночі термометр показує -2 ° С, а в денні години + 4 ° С, ділите на кількість спостережень значення у + 2 ° С.
6
Після того як ви отримаєте і складіть все середньодобові значення температури повітря за місяць, розділіть отриману суму на кількість днів у ньому (30, 31, 28 або 29).
7
Округлите вийшло число до значення тієї точності, яка вам необхідна (найчастіше досить десятих часток, але іноді можуть знадобитися соті і навіть тисячні). За тим же принципом можна обчислювати середньомісячну денну і нічну температури окремо один від одного.
Зверніть увагу
Середньомісячна температура води визначається за тим же принципом, що і для повітря. Відмінність полягає лише в застосовуваних вимірювальних приладах.