Як визначити опір грунту.

Точний розрахунок опору грунту вимагає застосування формул, що містять велику кількість коефіцієнтів і різних фізико-механічних параметрів. При будівництві нескладних об'єктів можна обійтися спрощеним способом визначення опору грунту , скориставшись наявними у СНіП довідковими таблицями.
Вам знадобиться
  • - будівельний бур;
  • - СниП 2.02.01-83;
  • - ГОСТ 25100-95;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
В якості основних вихідних документів для розрахунку використовуйте СНіП2.02.01-83 «Підстави будівель і споруд» і ГОСТ 25100-95 «Ґрунти. Класифікація ». Перший документ містить всі необхідні формули для розрахунку опору ґрунтів та зведені таблиці параметрів, другий - характеристики грунтів.
2
Визначте тип грунту в місці будівництва. Для цього пробурити шурфи і візьміть проби ґрунту. Тип грунту можна визначити самостійно, скориставшись інформацією, наявною в інтернеті. В основному грунти підрозділяються на скельні і крупноуламкові породи, піски і супіски, глинисті грунти і суглинки. Значення має також фракційність складових матеріалів та їх вологість. Якщо визначення типу грунту і його складу є для вас скрутним, зверніться за допомогою до фахівців.
3
Знаючи тип і склад грунту , визначте його розрахункове опір R, скориставшись таблицями додатка 3 СНиП 2.02.01-83 «Розрахункові опору грунтів підстав». Дані в таблицях представляють собою значення R в залежності від складу грунту і його фізико-механічних властивостей. Щоб вибрати конкретне значення опору крім типу грунту ви повинні також знати його фізичні параметри - природну щільність (?), Ступінь вологості Sr, коефіцієнт пористості (e) і пр.
4
За відсутності необхідних даних прийміть найменші табличні значення R. Наприклад, для дрібних пісків (дод. 3, табл. 2) значення R можуть бути 200, 300 і 400 МПа - залежно від вологості і щільності матеріалу. Щоб гарантовано забезпечити несучу здатність грунту , приймете мінімальне значення опору - 200 МПа.
5
Якщо ви хочете визначити R з більшою точністю, відправте грунт на лабораторне дослідження для визначення його типу і фізико-механічних паромеров (?, Е, Sr та ін.). Отримавши ці дані, розрахуйте за формулами, наявним в СНіП, показник плинності J, коефіцієнт пористості e, ступінь вологості Sr, після чого виберіть з таблиць точне значення опору грунту .
Корисна порада
При проектуванні основ важких багатоповерхових будівель дотримуються наступного порядку. Спочатку приймають попередні значення опору грунту за таблицями СНіПа. На підставі цих даний розробляють ескізний проект фундаменту і здійснюють точний розрахунок опору грунту з урахуванням параметрів фундаменту.