Як відполірувати скло на годиннику. Як полірувати мінеральне скло на годиннику.

У абсолютно нових наручних годинників скло прозоре, безперечно відполіроване. Але з часом, навіть якщо з годинником зверталися дуже акуратно, на склі утворюються численні найтонші подряпини, які погіршують його зовнішній вигляд. Якщо ж звернення було недбалим, або, наприклад, випадково сталося зіткнення з жорсткою поверхнею, то подряпини можуть бути і грубими, добре помітними.
Вам знадобиться
  • - шматки щільної шкіри або повсті;
  • - полірувальна паста (наприклад, ГОІ), зубна паста, мінеральне масло.
Інструкція
1
Чи можна повернути часовому склу первісний вигляд в домашніх умовах залежить від того, з якого матеріалу зроблено годинне скло. Найпоширеніший і дешевий варіант - органічне скло. Менш поширене натуральне скло. Найрідкісніший і, відповідно, найбільш дорогий варіант - це сапфірове скло. Воно виготовлене з штучно вирощеного кристала і на нього часто наноситься покриття антивідблиску. Сапфірове скло відрізняється великою твердістю поверхні, тому подряпати його дуже важко. Але іноді це все-таки трапляється.
2
Обережно витягніть скло, почніть рухати його хвилеподібними рухами по шматку шкіри або повсті, на який нанесена суміш полірувальної пасти з водою. Якщо подряпини зовсім неглибокі, ледь помітні - візьміть для роботи саму дрібнозернисту пасту для тонких робіт. Наприклад, паста ГОІ (від абревіатури «Державний Оптичний Інститут») підрозділяється на грубу (номер 4), середню (номер 3) і тонку (номери 2 і 1).
3
Через деякий час промийте скло, ретельно висушіть і оцініть, наскільки успішною була робота. Якщо подряпини практично зникли, нанесіть на новий шматок шкіри або повсті трохи зубної пасти, додайте пару крапель води і знову тріть скло хвилеподібними рухами. Через деякий час промийте, просушіть, втирайте в скло трохи мінерального масла. Воно буде виглядати, як нове.
4
Якщо скло натуральне, відразу налаштуйтеся, що роботи займе набагато більше часу. Адже цей матеріал набагато жорсткіший, ніж органічне скло. Тому є сенс почати роботу з більш грубою пасти ГОІ (номер 4), поступово замінюючи її середньої, а потім і тонкою. В іншому ж алгоритм роботи нічим не відрізняється від вищеописаного.
5
Ну а якщо у вас сапфірове скло, не варто ризикувати, адже цей матеріал крім твердості підвищено крихкий, чутливий до ударів. При ремонті в домашніх умовах таке скло легко можна розколоти. Тому краще віднесіть годинник в майстерню.
Корисна порада
Крім пасти ГОІ можна використовувати й інші полірувальні матеріали, наприклад, крокус або полірують.