Як почати купатися в ополонці.

Думаючи про своє здоров'я або про методи його зміцнення, люди приходять до думки про загартовування організму. До одного з видів загартовування відноситься моржування, тобто купання в холодній воді. Напевно вам дуже складно зважитися на такий крок, нехай навіть на шляху до здоров'я, тому перш ніж почати купатися в ополонці , слід ретельно підготуватися.
Інструкція
1
Перш за все, слід почати з психологічного настрою і тут є чітке правило: якщо ви думаєте, що викупаєтеся в ополонці і захворієте, так і вийде. Якщо ви заходите в ополонку з думкою, що викупаєтеся і отримаєте відмінне здоров'я і відмінний настрій (так як в цей час організм виробляє величезну кількість ендорфінів - гормонів радості), ви цього й досягнете. Вашою мотивацією повинно стати гарний настрій і міцне здоров'я, знайдіть однодумців в цій справі, тоді вам буде простіше почати моржування.
2
Не слід відразу ж і з першого разу пірнати в ополонку, до цього процесу слід трохи підготуватися. Для цього почніть гартуватися в домашніх умовах протягом двох-трьох місяців. Обливайтеся холодним душем або поринайте в ванну, наповнену прохолодною водою. Приймати холодну ванну для початківців рекомендується не кожен день, а з деякими перервами (раз на три дні). Пройде небагато часу і цей екстрим для вас стане звичайною справою.
3
Перш ніж зануритися в ополонку з крижаною водою, пробіжитеся і виконайте фізичні вправи. При цьому ваш організм почне виділяти тепло. Прийшла пора до роздягання, постеліть на сніг теплий рушник, щоб, виходячи з ополонці , вам було на що встати. Поруч покладіть рушник, валянки і теплу куртку (в перший час без цих речей не обійтися ніяк).
4
Роздягнувшись, підійдіть до ополонці і помацайте воду руками, розітріться до плечей. Якщо ви відразу поринете в крижану воду, організм зреагує миттєвим звуженням судин, що призведе до різкого підвищення тиску. Тому спочатку занурте руки, ноги і сполосніть обличчя. Перерозподіл крові і звуження судин буде відбуватися поступово і не вийде різкого стрибка тиску. Тільки виконавши всі ці маніпуляції, можна заходити в воду (але не стрибати, особливо якщо ви не знаєте, яке дно водойми).
5
Після водної процедури ретельно розітріть все тіло махровим рушником, воно відмінно вбирає вологу і не дасть утворитися крижаній кірці на вашій шкірі. Потім надіньте теплі шкарпетки і рукавички, а вже потім надягайте теплий одяг. Займіться невеликої пробіжкою, щоб організм трохи зігрівся, і випийте гарячого солодкого чаю.
Зверніть увагу
Перш ніж приступити до загартовування холодом, проконсультуйтеся з лікарем. Ніколи не ходіть купатися в ополонці поодинці, можливо, вам знадобиться допомога. Не слід перебувати тривалий час у воді, може статися переохолодження, що дуже небезпечно для життя і здоров'я людини (особливо це стосується новачків).