Як обмітати краю.

Обмітати краю вироби можна різними способами. Залежно від того, яку обробку дозволяє зробити фасон і стиль одягу, якого типу тканину і яке обладнання у вас є, ви можете виконувати цю операцію по-різному.
Вам знадобиться
  • Голка, нитки, ножиці, швейна машина, коса бейка, клейова павутинка, праска.
Інструкція
1
Виконайте відстрочку по низу. Таким чином ви одночасно обробите край і закріпіть те, що було підігнути. Для того щоб виконати операцію, спочатку вам слід підігнути нижній край на 3 см. Закріпіть тканину англійськими шпильками. Якщо ви працюєте з легко обсипається тканиною, можна вирізати зубчики по її краю. Переверніть матеріал на лицьову сторону і виконайте сходинку в 2 см від краю згину. Поверх неї можна пустити декоративну строчку.
2
Використовуйте інший спосіб обметки. Він підходить для трикотажних виробів та одягу для дому. Відстрочити низ подвійною голкою. Цей прийом дозволяє зробити дві досить близько розташовані строчки. Спочатку вам слід підігнути низ вироби на необхідну величину, а потім прострочити по лицьовій стороні, регулюючи ширину шва. Після цього переверніть тканину на виворітну сторону і подрежьте вище виконаної прямої строчки край подгибки.
3
Оберіть наступний спосіб обметки, якщо шиєте виріб з добре тягнеться трикотажу: виконайте зигзагоподібну строчку. Для цього вам необхідно встановити довжину стібка і ширину строчки на середнє значення і пустити строчку уздовж підігнути краю . Тепер ближче до рядку ображати край матеріалу. Після цього підшийте низ вручну стандартної потайний рядком або хрестоподібним стібком. Якщо ваша швейна машина має таку функцію, зробіть машинну потаємну сходинку.
4
Виконайте обробку краю прямий рядком вподгібку, якщо шиєте з тонких тканин. Для цього вам потрібно підігнути від краю 5 мм на виворіт і прострочити по згину. Потім підшийте низ, використовуючи потайні строчку або хрестоподібний стібок.
5
Обробіть зріз щільних, важких вовняних тканин косою Бейко. Також цей спосіб підходить для матеріалу, який швидко обсипається. Використовуйте спосіб в два складання. Зробіть подгибку і підшийте її потайний рядком. Слідкуйте за тим, щоб не затягувати нитку.
6
Обробіть низ за допомогою клейової павутинки, зробивши висікання зубчиків по зрізу. Спосіб хороший для тонких тканин. Візьміть смужку клейовий павутинки і покладіть її під подгибку. Праскою пріутюжьте її, використовуючи пар.