Як відіпрати клей з одягу.

Випадки попадання клею на одяг нерідкі. Найчастіше засіб виявляється на тканини випадково, але відпирати річ доводиться довго, а результат часто невдалий. Вивести забруднення можна не тільки в хімчистці, але і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Налийте теплу воду в ємність і додайте мило: можете взяти будь-яке, але краще - господарське. Заперіть забруднений річ в отриманому розчині. Так ви видалите плями від клею ПВА.
2
Прочитайте етикетку на тюбику або бульбашці, якщо це плями від силікатного клею, в гарячий мильний розчин додайте 15 грам соди, розмішайте і виперіть одяг.
3
Змочіть ганчірку бензином, протріть пляму і виперіть річ. Так ви видалите свіже забруднення.
4
Підігрійте на вогні трохи гліцерину, достатньо 20 грам, нанесіть його на пляму і залиште, через пару годин змийте водою, попередньо додавши туди 15 мл нашатирного спирту.
5
Замочите свіжа пляма від столярного клею в холодній воді, залиште на 5:00. Потім виперіть тканина в гарячій воді. Старі забруднення можна видалити таким способом. Візьміть річ, замочіть в теплій воді на кілька годин, потім потріть місце з клеєм монетою, прополощіть і потріть ганчіркою або губкою.
6
З'ясували, що пляма від каучукового клею? Спробуйте вивести його так: Змочіть тампон або бинт в бензині, достатньо 50 мл, зробіть те ж саме з забрудненим місцем на речі, промокніть складом, підсушіть і зверху рясно присипте тальком, який продається в будь-якій аптеці.
7
Видаляйте плями від нітроцелюлози клею тампоном, попередньо змоченим в 15 мл ацетону, потім ганчіркою, просоченою бензином, залишки промокніть сухою серветкою і присипте тальком. Цей метод підходить для речей, виготовлених з натуральних тканин, синтетику він розчинить.
8
Подивіться, наскільки пляма старе, якщо воно недавнє, вам допоможе склад з ацетону і 10% нітрометану. Це речовина рідко зустрічається, але відмінно допомагає в позбавленні від подібного роду забруднень. Змочіть в розчині ганчірку і наенсіте на забруднення, через деякий час змийте.
9
Покладіть забруднений одяг в морозильну камеру і залиште на 5-6 годин, потім дістаньте і зскребете клей пилянням для нігтів. Цей метод добре підходить для очищення всіх тканин.
10
Вивчіть країну-виробника клею. Засіб китайського виробництва, як правило, неякісне, тому при контакті з водою втрачає властивості. Після цього річ треба випрати і висушити. Спробуйте.
11
Візьміть картон і покладіть його на стіл, зверху шматок тканини із забрудненням. Перед цим почекайте, поки клей висохне. Змочіть потрібне місце на одязі теплою мильною водою і залиште, візьміть ніж, тупим кінцем леза починайте соскребать пляма. Протріть залишки ацетоном, тільки попередньо перевірте якість тканини, після цього виперіть річ з порошком і висушіть. Таким способом можна вивести плями від супер-клею.
Зверніть увагу
Використовуйте тільки теплу або гарячу воду, холодна не підійде, в ній плями не видалити.